fbpx
Сьогодні
14:58 05 Лис 2023

Міністр оборони затвердив нову концепцію кадрової політики МО: "замість призову рекрутинг"

Міністр оборони України Рустем Умєров підписав наказ про затвердження Концепції військової кадрової політики до 2028 року, головним акцентом якої є задоволення потреб ЗСУ в людях.

Про це пише Рубрика, посилаючись на оборонне відомство.

"Документ визначає стратегічне бачення розвитку військової кадрової політики у сфері оборони впродовж наступних п'яти років – як під час дії воєнного стану, так і у мирний час.

Головний акцент концепції — гарантоване задоволення потреб ЗСУ в людях під час повномасштабної війни, інтеграція в євроатлантичний безпековий простір, взаємосумісність ЗСУ зі збройними силами держав-членів НАТО", зазначають і міністерстві.

Як очікувані результати хоче бачити Міноборони:

 • ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом. Строкову військову службу замінять інтенсивним військовим вишколом громадян призовного віку;
 • в Україні функціонуватиме дієва система рекрутингу ЗСУ професійним і вмотивованим особовим складом;
 • людиноцентричний підхід до управління кар'єрою військовослужбовців з урахуванням їхньої освіти,
 • професійного розвитку, гендерної рівності. Рівні можливості чоловіків і жінок в ЗСУ;
 • удосконалена електронна система військового обліку;
 • автоматизовані та цифровізовані процеси управління персоналом;
 • розширена співпраця між українськими вищими навчальними закладами та вишами держав-членів НАТО і ЄС;
 • ефективна та прозора система грошового забезпечення військовослужбовців та забезпечення їх житлом;
 • вдосконалене психологічне забезпечення;
 • нова культура взаємовідносин між командирами та підлеглими;
 • належні умови для переходу від військової кар'єри до цивільного життя військовослужбовців, які підлягають звільненню з військової служби.

Як писала Рубрика, Міністерство цифрової трансформації має намір запустити пілотний проєкт "смарт-мобілізації", коли людина, яка добровільно йде служити до Збройних сил України, сама собі обирає спеціальність, на яку хоче мобілізуватися. 

Окрім того, в Україні не роздаватимуть повістки військовозобов'язаним через додаток "Дія", таке нововведення навіть не планується.

Що відомо про реорганізацію Міністрерства оборони

Нагадаємо, що 6 серпня, Верховна Рада України схвалила рішення призначити ексголову Антимонопольного комітету Рустема Умєрова на посаду очільника Міністерства оборони.

Новопризначений міністр оборони переконаний, що кадрові зміни у МОУ сприятимуть перезавантаженню відомства, і передусім якісні зміни відчують військовослужбовці.

Тоді він заявив про намір запровадити електронний військовий квиток, запустити єдиний реєстр призовників та цифровізувати всі процеси діяльності військово-лікарських комісій (ВЛК).

Також Умєров підписав наказ про створення медичного департаменту Міноборони України. Серед іншого, це дозволить провести стандартизацію турнікетів та бойових аптечок українських воїнів.

Окрім того, міністр оборони підписав наказ про призначення досвідченого менеджера Арсена Жумаділова гендиректором Державного оператора тилу. Відтепер Міноборони купуватиме продукти для армії по-новому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: