Зеленський прокоментував зернову суперечку з Польщею
Для вирішення ситуації навколо заборони імпорту української агропродукції Україна обрала юридичний шлях.
Про це пише Рубрика з посиланням на президента України Володимира Зеленського під час спілкування з українськими журналістами у Вашингтоні, якого цитує Freedom.
Президента зазначив, що за всієї поваги до поляків, він має захищати українські інтереси.
"Кілька місяців економічних втрат прораховані – це сотні мільйонів. Але відносини між нашими країнами дорожчі за ті місяці, які були. Від цієї блокади страждала лише Україна, ніхто більше", – сказав він.
ЄБРР надасть 200 млн євро на модернізацію автошляху від Львова до польського кордону: як працює це рішення
Так, країни мали домовленість з конкретною датою. Відтак Польща, Угорщина, Словаччина Болгарія та Румунія мали скасувати заборону імпорту українського зерна 15 вересня.
"Була така домовленість. І всі зрозуміли, що якщо після цієї дати буде блокада, Україна обирає юридичний процес. Це не новина. Не треба робити політичний концерт. Це цивілізоване рішення для того, щоб українці отримали суто економічні компенсації", – додав Зеленський.
Що відбувається навколо експорту українського зерна до ЄС
Як відомо, Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження щодо української продукції, які мали тривати до 15 вересня.
Однак, це все одно не влаштувало Угорщину, Польщу та Словаччину. Вони втрьох оголосили, що попри рішення Єврокомісії односторонньо продовжують заборону на імпорт українського зерна.
Тож Україна подала позови до Світової організації торгівлі (СОТ) з вимогою провести консультації зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною.
Своєю чергою, речник польського уряду Пйотр Мюллер заявив, що попри ці позови, його країна не змінить позиції щодо ембарго на українську агропродукцію.
Володимир Зеленський різко відреагував на цю заяву, після чого Міністерство закордонних справ Польщі викликало українського посла Василя Зварича.
В українському МЗС закликали після цього закликали Польщу відкинути емоції заради конструктиву.