Боррель вважає, що санкції проти російської федерації працюють

Західні санкції достатньо впливають на економічний, промисловий і технологічний потенціал російської федерації, і закиди про те, що вони не діють – неправда.
Про це написав Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель у своєму блозі.
Політик зазначив, що російська економіка скоротилася у 2022 році на 2,1%.
Зокрема:
- виробництво автомобілів скоротилося на 48% порівняно з аналогічним періодом минулого року,
- іншого транспортного обладнання – на 13%,
- виробництво комп'ютерів, електроніки та оптики – на 8%.
Окрім того, роздрібна торгівля в рф впала на 10%, а оптова – на 17%, поінформував він.
"За рік санкції вже обмежили політичні та економічні можливості Москви, спричинивши фінансову напругу, відрізавши країну від ключових ринків, збільшивши витрати на торгівлю і значно погіршивши промисловий потенціал Росії", – зазначив європейський топдипломат.
Політик підкреслив, що з початку вторгнення в Україну Європейський Союз запровадив уже 11 пакетів санкцій проти росії.
Окрім цього, Європейський Союз наклав заборону на поїздки та заморозив активи понад 1500 осіб і майже 250 організацій з рф.
"Щоб зупинити війну, нам потрібно триматися курсу", – вважає представник ЄС.
Порівняно з 2021 роком, у 2022 році вже було припинено 58% загального імпорту ЄС із росії.
До того ж, імпорт енергетичних товарів скоротився майже на 60%, зокрема відчутно впали залізо, сталь, дорогоцінні метали та деревина. Для першого кварталу 2023 року цей показник становить понад 75%, тоді як імпорт енергетичних товарів знизився на 80%.

НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни також виробників сигарет "Мальборо", "Вінстон" та "хітсів"
Зі слів Борреля, загальний експорт товарів ЄС був на 52% нижчим за середньорічний показник до початку вторгнення у 2022 році.
Водночас експорт європейських товарів подвійного призначення та передових технологій, необхідних росії для виробництва зброї для війни проти України, впав на 78% у 2022 році порівняно із 2019-2021 роками, підкреслив Боррель.
За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), загальні прибутки росії від продажу нафти впали на 27% порівняно з минулим роком.
Нагадаємо, що зміст останнього із 11 пакетів санкцій проти росії було оприлюднено ЄС 23 червня 2023 року.
Раніше ISW відмітило, що міжнародні санкції впливають на діяльність технологічних компаній росії, зокрема Яндекса.
При цьому Британія заявила, що зберігатиме санкції проти рф до виплати москвою компенсацій Україні.
"Міністерство оборони України закупило 180 тисяч зимових курток за ціною $86 за штук, тоді як у якихось турецьких документах значиться ціна $29, що може бути пов'язано зі спробою ухилитися від податків у Туреччині. Про це міністр оборони Олексій Резніков заявив у коментарі для "Бабель".
Резніков сказав, що минулого року Міноборони закупило для ЗСУ зимові куртки за адекватною на ринку ціною, щоб терміново одягнути максимум військових. За його словами, жодних скарг не надходило.
"Кожна куртка коштувала $86 (що зараз дорівнює 3 177 гривень). Чому в якихось турецьких документах значиться ціна зимової куртки $29 (зараз це 1 072 гривні) — я не знаю. Можливо, йдеться про ухиляння від сплати податків у Туреччині. У будь-якому разі це не клопіт України", — підкреслив міністр оборони.
Громадська антикорупційна рада при Міністерстві оборони вже займається цією ситуацію, журналісти отримають всі відомості про цю закупівлю, наголосив Резніков. На його думку. відмова нардепа Анастасії Радіною та журналіста Михайла Ткача у парі означає, що вони не прийняли його виклику та неправдивість звинувачень в заміні зимових курток на літні.
Як повідомляли Українські Новини, за даними ЗМІ, Міністерство оборони України восени 2022 року уклало контракт із турецькою фірмою Vector avia hava araçlari на поставку зимового одягу, ціна якого збільшилася в 3 рази під час доставки.
На початку серпня депутат Верховної Ради від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко заявляв, що Резнікова можуть призначити послом у Великій Британії.
Нагадаємо, в лютому з’явилася інформація про можливе зняття Резнікова з посади глави міністерства."
(Українські новини) - сьогодні і Інтернеті.
І що з цього приводу вважає пан Бере ль ? Чи також де може Бере ?
А от ціна 1072 грн.за одну зимову куртку (при такій оптовій закупівлі - 180000 одиниць) цілком економічно для виробника виправдана.
Якщо у роздріб, цілком достатня то 1800-2200 грн.
А щодо будь-якої армії, то в ній традиційно діяли такі спритники, які за рахунок бюджету і звичайно за відкати завжди "щедрість" до себе проявляли.
Згадується пора 1993-98 роки, коли підприємства стали (народними) акціонерними.
Приїхало якось новітнє панство (посередники) зі столиці запропонували спецодяг для працівників (2000 комплектів). підприємства по 180 грн. за комплект (літній) незалежно від розміру.
Цілком природньо, що ("народний же" !!!) директорат - погодився.
Знайшлись дві праведники з профактиву (тоді ще про проспілки згадували), перевірили за прай - листами газети "Закон і Бізнес" стало відомо, що комлект куртка ( "піньджак" + штанці) оптово при закупці з швейфабрики від (100 коплектів) по 40 грн. комплект.
А щодо так званих закупаок за тендерами, то не така вже й важка справа липовий тендер організувати.