Компанії бренду UPfamily ініціювали проєкт “Подорожі без бар’єрів”: у чому рішення
Туристичні послуги й зокрема подорожі літаками робитимуть більш доступними для різних категорій клієнтів, зокрема для пасажирів з розладами аутистичного спектра (РАС). Для цього проведуть дослідження, просвітницьку кампанію і внесуть необхідні зміни в роботу екіпажів.
Про це повідомляє кореспондент Рубрики.
Про це йшлося під час онлайн-конференції "Подорожі без бар'єрів", що її 7 липня організували в UPfamily за участі лідерок проєкту, представниць державних органів та експерток з РАС.
У чому проблема?
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 16% населення планети мають інвалідність. В Україні, за даними Державної служби статистики та Міністерства у справах ветеранів, мають інвалідність 2,7 мільйона цивільних осіб та майже 500 тисяч учасників бойових дій. За останній рік людей з інвалідністю побільшало орієнтовно на 27 тисяч.
Яке рішення?
Компанії бренду UPfamily (Join UP! та SkyUp), зініціювали проєкт "Подорожі без бар'єрів". Він має на меті сформувати експертність гравців ринку в питанні доступності подорожей, розширити обізнаність суспільства загалом і запровадити необхідні зміни власне в наданні послуг з подорожування.
"Рубрика" стала інформаційним партнером конференції. Завдяки нашому матеріалу про просту мову для спілкування з людьми, які мають інвалідність, SkyUp познайомилися з Юлія Клепець, виконавчою директоркою ВГО "Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень", яка і стала однією зі спікерок конференції.
Як це працює?
Перший етап — дослідження, другий — просвітництво, третій — зміни в роботі
UPfamily першими у своїй галузі розпочнуть освітню програму з тематики безбар'єрності послуг з подорожування, щоб це стало початком масштабних змін у сфері туризму та відпочинку України.
Безбар'єрність означає подолання й психологічних бар'єрів, і це важливо в контексті забезпечення доступності подорожей для людей з розладами аутистичного спектра.
У квітні 2023 року UPfamily стали партнерами з фондом Future for Ukraine. Фонд заснував у Львові розвивальний центр LEVCHYK SPECTRUM HUB. У ньому проводять корекційні заняття для дітей з розладами аутистичного спектра, які виїхали з зони бойових дій.
Лідерка проєкту "Подорожі без бар'єрів" Людмила Плескач повідомила, що співпраця розпочалась з дослідження потреб дітей з РАС та їхніх батьків під час подорожей.
"Зараз ми проводимо велике дослідження, вже маємо 50 розгорнутих анкет. Є запити на проходження контрольних процедур в аеропорті без черг, а також на дієтичне харчування для дітей. Існує ще дуже багато нюансів і потреб, які ми можемо закрити, і змін, які можемо впровадити в наші послуги", — зазначила Людмила Плескач.
На другому етапі партнерства спільно з методистом LEVCHYK SPECTRUM HUB підготують методичні матеріали для підготовки дітей з РАС до подорожі, які видадуть у формі книги та навчальних відео.
"Останнім і найважливішим етапом стане безпосереднє впровадження змін у наші послуги. Це партнерство з готелями, адаптація і освітні події, тренування для наших екіпажів та працівників", — анонсувала лідерка проєкту "Подорожі без бар'єрів".
Партнерами проєкту вже стали Dodo Toys, Bob Snail, а також соціальне підприємство Vereta. Стару форму працівників авіакомпанії SkyUp переробили на косметички, килимки, чохли для ноутбуків тощо.
Усі кошти від продажів направляються на оплату корекційних занять у Levchyk Spectrum Hub. Одне таке заняття коштує тисячу гривень.
Зараз UPfamily ініціює проєкт для людей з аерофобією, а також проєкти, що стосуватимуться подорожей людей літнього віку та військових. Все це — частина підходу бренду до розвитку безбар'єрності в Україні.
Нагадаємо, що в Україні відкрили п'ять автошкіл, адаптованих до потреб людей з інвалідністю.
Окрім того, Укрзалізниця випустила після капітального ремонту інклюзивний електропоїзд, що курсуватиме маршрутом "Ужгород — Львів".
Також, до кінця року на залізничному вокзалі Києва з'являться ліфти для людей із інвалідністю.