fbpx
Сьогодні
09:26 02 Кві 2025

Унаслідок землетрусу у М’янмі кількість жертв зросла до 2 886 людей

Щонайменше 2 886 людей загинули унаслідок потужного землетрусу в М'янмі, який стався 5 днів тому: ще близько 4 639 людей постраждали.

Про це пише китайська державна урядова агенція Xinhua.

За даними інформаційної групи Державної адміністративної ради М'янми, ще 373 людини вважаються зниклими безвісти.

Згідно з аналізом урядової служби, найбільше постраждали регіони Сагайн і Мейтхіла. Наголошується, що багато будівель у цьому районі вразливі до сейсмічної активності, а це підвищує ймовірність великої кількості жертв і масштабних руйнувань.

Влада М'янми закликала світову спільноту надати допомогу в ліквідації наслідків землетрусу. Цей землетрус з численними жертвами став найбільшим за останні сто років у М'янмі.  

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про знищення трьох лікарень і часткові руйнування ще 22 медичних закладів. В організації зазначили, що медична система перевантажена, та оголосили терміновий збір на 8 мільйонів доларів на екстрену допомогу.

Guardian пише, що за прогнозами Геологічної служби США (USGS), кількість загиблих може зрости до 10 000, а економічні втрати перевищать річний ВВП країни.

Влада М'янми оголосила національну жалобу з 31 березня по 6 квітня через землетрус.

Нагадаємо, що 28 березня у М'янмі стався землетрус магнітудою 7,7 бала приблизно за 20 км на північний схід від міста Мандалая, де мешкають близько 1,2 млн людей.

Внаслідок підземних поштовхів зруйнувався кілометровий міст і цілі квартали, щонайменше три людини загинули після часткового обвалу мечеті. Очевидці масово повідомляють про обвал будівель.

Приблизно за 12 хвилин після першого землетрусу поблизу міста Сагаінг стався другий — його магнітуда була 6,4.

Чому інформація про кількість постраждалих може бути неточною?

У BBC зазначають, що отримати точну інформацію щодо загиблих та постраждалих у М'янмі складно, адже влада країни з 2021 року обмежила доступ до медіа й інтернету, взявши під свій контроль місцеві канали комунікації.

Як пише Reuters, що військова рада країни відхилила прохання міжнародних журналістів висвітлювати руйнування, пославшись на відсутність води, електроенергії та готелів. Зв'язок із постраждалими районами також ускладнений через конфлікт, що триває в країні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: