fbpx
Сьогодні
11:15 02 Кві 2025

В Україні введи заборону на рекламу азартних ігор: проте є винятки

Фото: bpress.com.ua

З 1 квітня набув чинності закон, який забороняє рекламу та спонсорство азартних ігор, проте на цей час діють лише окремі положення закону.

Про це пише dev.ua.

Згідно з документом, запроваджується новий орган управління індустрією азартних ігор — "ПлейСіті", що замінить КРАІЛ, яку остаточно ліквідовують.

Замість фактичних перевірок вводиться контрольована гра, а також обмеження доступу до нелегальних гральних вебсайтів та мобільних додатків.

Також реклама азартних ігор суворо забороняється, окрім окремих випадків:

  • на телебаченні та радіо в нічний час (з 23:00 до 06:00);
  • у медіа для осіб старше 21 року;
  • на платформах та пошукових системах із цільовою аудиторією старше 21 року.

Окрім того, забороняється спонсорство, за винятком спонсорства в спорті.

Також під заборону потрапляє:

  • участь військовослужбовців, волонтерів та популярних осіб у рекламі,
  • використання воєнної тематики.

До того ж під табу підпадає:

  • пропонування або надання відшкодування витрат для участі в азартних іграх;
  • здійснення телефонних дзвінків, надсилання повідомлень невизначеному колу осіб;
  • пропонування безоплатних бонусів замість внесення ставки.

Законом передбачено блокування нелегальних вебсайтів, посилення вимог до організаторів ігор та заборону отримання ліцензії особами з податковим боргом. Розрахунки в азартних іграх можуть здійснюватися тільки в грошовій формі через банківські рахунки.

Лотереї також підпадають під більшість обмежень грального бізнесу. Закон встановлює вимоги щодо репутації посадових осіб, податкових боргів та обмежує зв'язки з країною-агресором.

Також визначено ліміти на витрати та час гри, обов'язкові перерви та "контрольні закупки" під час перевірок з відеофіксацією. Заборонено прийняття ставок у кредит.

Нагадаємо, на початку січня цього року президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 9256-д. Він передбачає ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ). Варто додати, що у грудні Верховна Рада ухвалила в цілому відповідний законопроєкт. Новий орган замість КРАІЛ мали створити до 1 квітня 2025 року.

Як відомо, 4 квітня минулого року Комітет Верховної Ради схвалив законопроєкт про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, а також виступив за посилення контролю за гральним бізнесом. Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в інтернеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: