fbpx
Сьогодні
16:42 26 Чер 2023

МКІП розробляє стратегію розвитку Києво-Печерської лаври до 2051 року

Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) розпочало розробку стратегічної візії Києво-Печерської лаври "Нова формація українськості" на найближчі 30 років — з 2023 до 2051.

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики України, пише Рубрика.

"Ця національна скарбниця дуже довго була закрита для українців, ми не використовували її потенціал на повну й не насичували тими змістами, які були там від самого початку її створення", — каже очільник МКІП.

Він розповів, що протягом трьох місяців міністерство перевірило та повернуло на баланс заповідника "Києво-Печерська лавра" 74 об'єкти Нижньої лаври.

Також:

  • роботу вже поновила Велика Лаврська дзвіниця,
  • відкрився вхід через Економічну браму та перехід від Верхньої до Нижньої лаври,
  • розробили порядок надання доступу до Успенського собору та Трапезної церкви для відспівування загиблих захисників України;
  • працює онлайн-система продажу квитків для відвідувачів.

Ткаченко додав, що стартували три проєкти в диджитал-сфері з зацифрування.

Як зазначив міністр, у Лаврі 24 червня зазвучало сакральне українське модерне багатоголосся. Ця подія відкрила цикл концертів, що «повертають професійне українське музичне мистецтво у простір Лаври».

Окрім того, вже затверджено порядок надання доступу до Успенського собору й Трапезної церкви для відспівування загиблих військових.

Наразі відомство перебуває на фінальному етапі погодження з музейними організаціями проєкту «Єдиний квиток» щодо надання доступу до музеїв на території заповідника.

Довідка

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передавання майна 12 квітня нарешті змогла потрапити до Києво-Печерської лаври. Вона продовжила працювати 19-21 квітня. Однак в УПЦ МП скаржилися на незаконні дії представників Мінкульту.

Біля Лаври були сутички. Поліція навіть затримала чотирьох людей, які 19 квітня активно вчиняли хуліганські дії на території Києво-Печерської лаври. А 20 квітня там знову стався конфлікт.

Зрештою Господарський суд Києва 25 квітня заборонив перешкоджати роботі комісії на території Києво-Печерської лаври до закінчення судового розгляду.

У червні ченці Української православної церкви московського патріархату не залишили 79 об'єктів Києво-Печерської лаври. Їх зобов'язали зробити це протягом трьох днів.

13 червня у суді відбулося слухання у справі за позовом УПЦ МП до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про усунення перешкод УПЦ МП у користуванні майном, а саме в доступі та здійсненні богослужінь. Суд відмовив УПЦ МП.

Рубрика:
Київ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: