fbpx
Сьогодні
16:42 01 Чер 2023

Українців у червні очікує перерахунок пенсій та підвищення тарифів: що відомо

Фото із відкритих джерел

Червень принесе українцям перерахунок пенсій, комунальні тарифи, виплати від ООН, початок шкільних канікул.

Про це інформує Рубрика.

  • Доплати пенсіонерам в червні: хто зможе отримати?

Доплати отримають пенсіонери, перерахунок пенсій яким був здійснений раніше. У квітні перерахунок був здійснений для пенсіонерів, що працюють. У червні вони зможуть отримати підвищені виплати одразу за 3 місяці — квітень, травень, червень, через те, що сплачені внески із заробітної плати надходять до ПФУ за запізненням.

Пенсії перераховуються пенсіонерам, які працюють, у разі:

  • Якщо вони після призначення чи попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та на 1 березня 2023 року мали 24 місяці страхового стажу.
  • Якщо вони відпрацювали менш як 24 місяців, проте від призначення або попереднього перерахунку пенсії вже минуло 2 роки.

Розмір підвищення пенсій після перерахунку для кожного пенсіонера різний, залежить від страхового стажу та від заробітку.

  • Як комунальні тарифи підвищаться?

Від 1 червня тарифи на світло для населення можуть зрости. Варіанти підняття тарифів на електроенергію — до 2,40 гривні та 2,88 гривні. У разі, якщо тарифи зростуть до 2,88 грн за кВт-год, платіжки виростуть на 200-300 грн в місяць.

А якщо уряд вирішить підняти ціну до ринкового рівня, українцям доведеться платити за кіловат-годину приблизно 7 гривень.

Нагадуємо, що зараз українці сплачують 1,44 гривні за кіловат-годину – при споживанні до 250 кіловат-годину на місяць та 1,68 гривні за кіловат-годину , споживаючи понад 250 кіловат-годин.

НКРЕКП ухвалила рішення про підвищення тарифів на світло на 25–50% для окремих компаній-операторів систем розподілу. Тому може зрости тариф за розподіл електроенергії.

Тарифи на водопостачання та водовідведення скоріш за все зростуть.

В Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг повідомили про орієнтовне підвищення тарифів на холодну воду та водовідведення від 1 червня у великих містах може складати до 30%.

Тарифи на газ у червні залишаться не змінними.

У "Нафтогазі" повідомили про збереження чинної ціни на газ у межах 7,96 гривні за кубометр газу до 1 травня 2024 року.

На неопалювальний сезон Пенсійний фонд автоматично перепризначить житлові субсидії для більшості домогосподарств, які отримували субсидію в попередньому опалювальному сезоні.

Якщо дані про майновий стан чи склад сім'ї не змінилися, повторно звертатися за субсидією не потрібно, вона буде перепризначена автоматично. Але якщо відбулися певні зміни, потрібно протягом 30 звернутися до місцевих органів Пенсійного Фонду та надати відповідну інформацію.

  • ООН відновлює виплати тим, хто не отримав їх раніше.

Агентство ООН у справах біженців продовжує реєстрацію на отримання грошової допомоги для переселенців і людей, які постраждали від війни. У випадку її призначення кожний член родини зможе отримати протягом 3 місяців допомогу у розмірі 2220 гривень на кожного члена родини.

Допомогу можуть отримати люди з доходом меншим ніж 5 400 гривень на місяць, які раніше не отримували виплат від міжнародних організацій

  • Закінчення навчального року у школах

МОН рекомендувало школам закінчити навчальний рік наприкінці червня. Проте, остаточне рішення щодо дати закінчення кожне місто та область ухвалюють на свій розсуд.

Від 23 червня розпочнеться вступна кампанія у заклади фахової передвищої освіти на основі базової середньої освіти. Кампанія триватимете до 3 серпня.

Водночас для вступників на основі повної загальної середньої освіти цей період триватиме від 1 липня до 30 серпня.

  • Як відпочиватимемо у червні

У червні українці святкують Трійцю та День Конституції, проте через війну додаткових вихідних не буде.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: