Екорішення: з 2036 року в Україні вже не буде дизельних автобусів на маршрутах громадського транспорту

В Україні з 2036 року запрацює заборона на використання автобусів з дизельними та бензиновими двигунами на маршрутах громадського транспорту.
Про це пише Рубрика, посилаючись на законопроєкт 8172, який ухвалила Верховна Рада.
У чому проблема?
Сьогодні в Україні досить гостро стоять проблеми забруднення довкілля від транспортної інфраструктури.
Це безпосередньо вплив автомобільного, залізничного, водного, до війни ще й авіаційного транспорту.
Серед усіх транспортних засобів автотранспорт залишається основним джерелом забруднення атмосферного повітря та порушення екологічної рівноваги.
Оскільки для транспортних засобів використовують пальне з різних видів нафтопродуктів і мастил, леткі фракції яких у складі відпрацьованих газів дизельних та бензинових двигунів внутрішнього згоряння забруднюють практично всі об'єкти довкілля.
Яке рішення?
В Україні планують зменшити використання громадського транспорту, яке працює на дизельному пальному.
Для цього у Верховній Раді України ухвалили законопроєкт, що заборонятиме використовувати автобуси з дизельними та бензиновими двигунами на маршрутах громадського транспорту, починаючи з 2036 року
Як це працює?
З 1 січня 2028 року міста не зможуть закуповувати більш як 50% дизельних автобусів. Не менше половини автобусів, що закуповуються, мають бути електричними, метановими чи водневими.
З 2030 року міста взагалі не зможуть купувати дизельний транспорт. Частка електробусів, автобусів на газу чи водні у парку міського транспорту до 2030 року має сягати 25%, до 2033 року — не менше 50%.
З 2036 року на маршрутах громадського транспорту взагалі не має бути дизельних автобусів — лише електробуси, автобуси на газу та водні.
Транспортні експерти ініціативи "Пасажири Києва" водночас зауважують, що закон не передбачає тролейбуси як альтернативу.
"Тобто не можна буде закупити 10 дизельних автобусів і 10 тролейбусів. Доведеться докуповувати ще один тип рухомого складу і зменшувати закупівлю по інших типах", – коментують експерти.
Нагадаємо, що восени Берлін подарував Києву чотири двоповерхових автобуси. У "Київпастрансі" кажуть, що наразі шукають найкращі маршрути для їх запуску.
Хоча набагато дешевше й практичніше розвивати ринок альтернативного палива - але навіщо тод всі ті електрокари, які так хоче продати Маск?
одне втішає, що це буде ОЙ ЯК НЕ СКОРО. головне, що повідомили. якраз на часі передбачати що буде чере 15 років. немає , видно , більше тем нагальних.