fbpx
Сьогодні
11:34 05 Жов 2022

Польща розпочала перемовини зі Сполученими Штатами щодо програми спільного використання ядерної зброї

English version here

Польща веде переговори зі США щодо участі в програмі спільного використання ядерного озброєння через зростаючі загрози з боку росії

Про це президент Анджей Дуда повідомив газеті Gazeta Polska, пише "Європейська правда".

Польський лідер нагадав, що його країна не має ядерної зброї, і вона не з'явиться у найближчому майбутньому.

"Перша проблема полягає в тому, що ми не маємо ядерної зброї. Немає жодних ознак того, що ми, як Польща, отримаємо її у наші руки у найближчому майбутньому.

Завжди є потенційна можливість взяти участь у програмі спільного використання ядерного озброєння. Ми говорили з американськими лідерами про те, чи Сполучені Штати розглядають таку можливість. Тема відкрита", – наголосив Дуда.

Як зазначили у виданні, програма спільного використання ядерної зброї є частиною політики ядерного стримування НАТО. Вона дозволяє країнам-членам, які не мають такої зброї, брати участь у плануванні її використання.

Ця програма не розширює групу країн, які мають ядерну зброю (таких країн у НАТО зараз три: США, Велика Британія та Франція. – Ред.). Тільки Штати надавали свою зброю іншим державам в межах програми.

У рамках програми країни-учасниці проводять консультації та приймають спільні рішення щодо:

  • політики щодо ядерної зброї,
  • утримують технічне обладнання (зокрема літаки, здатні нести ядерну зброю), необхідне для використання ядерної зброї,
  • та зберігають ядерну зброю на своїй території.

Як повідомляла Рубрика, Пентагон не має інформації, яка підтверджує повідомлення про те, що росія може перевозити тактичну ядерну зброю залізницею.

Нагадаємо, як писала La Repubblica, розвідка НАТО нібито попередила союзників про можливе випробування Росією суперторпеди "Посейдон", оснащеної ядерним зарядом.

А за даними The Times, путін, ймовірно, планує випробування ядерної зброї поблизу України. Для цього він спрямував у напрямку лінії фронту так званий "ядерний потяг".

Між тим НАТО наразі не бачив ознак можливої підготовки росії до ядерного випробування, але продовжує пильно стежити за ситуацією.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" — найважливіші новини оборони від російської агресії та рішення для перемоги зібрані тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: