fbpx
Сьогодні
13:06 09 Сер 2022

Зеленського та путіна запросили на осінній саміт G20: реакція Офісу Президента

English version here

Photo: From open sources

Президент України Володимир Зеленський, якого запросили на осінній саміт "Великої двадцятки" в Індонезії, вирішуватиме про необхідність свого візиту ближче до дати події

Про це заявив радника глави Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю BBC.

Як зазначив радник, Глава держави вважає, що має перебувати на території України.

До того ж, сьогодні онлайн-формати дозволяють ефективно працювати на будь-яких самітах, уточнив Подоляк.

Він зауважив, що якщо на саміті буде присутній президент рф володимир путін, то треба буде думати про необхідність присутності представника України.

Зі слів Подоляка, присутність путіна на будь-якому саміті опосередковано означає, що організатори легітимізують позицію росії, яка напала на суверенну державу.

"Ви ніби даєте таким чином знати всім іншим: дивіться, ми вважаємо, що росія мала право прийти і вбити українських дітей. Треба так до цього ставитися", наголосив він.

Радник глави ОП закликає надати росії юридичний статус "країни-спонсора тероризму" або "країни-терориста".

Саме цей статус суттєво обмежить можливості для формальної присутності росії на будь-яких самітах і переговорах.

Одне з російських пропагандистських ЗМІ процитувало заяву речника путіна дмитра пєскова, який заявив, що наразі немає передумов для зустрічі путіна та Зеленського на G20.

Що відомо про участь росії та України у G20

Після повномасштабного російського вторгнення президент США Джо Байден заявив, що росію потрібно виключити з "Великої двадцятки".

Про це також заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен навіть казала, що її країна не братиме участь у зустрічах країн "Великої двадцятки", якщо там будуть росіяни.

У квітні видання Bloomberg писало, що хоча Індонезія відмовилася відкликати запрошення володимира путіна на саміт, США та інші західні країни почали закликати її запросити туди Україну.

Країна, що приймає саміт, має право запросити низку держав приєднатися до деяких аспектів заходу в ролі спостерігачів. Проте ці країни зазвичай не беруть участі в офіційних обговореннях.

Зрештою Володимира Зеленського все ж запросили на саміт, а він це запрошення прийняв.

Нагадаємо, що Голова G20 та президент Індонезії Джоко Відодо запросив главу України Володимира Зеленського взяти участь у саміті "Великої двадцятки".

Президент Володимир Зеленський заявив, що участь України в саміті держав G20 залежатиме від ситуації з безпекою та складу учасників саміту.

Як повідомляла Рубрика, дипломати з країн G20 під час зустрічі на Балі не змогли знайти спільну мову щодо війни Росії в Україні та домовитися про те, як впоратися з її глобальними наслідками.

Держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ росії Сергій Лавров демонстративно ігнорували один одного коли були присутні в одній кімнаті.

Намагаючись йти нейтральним шляхом, цьогорічний президент G-20, Індонезія, виклала порядок денний, який за своєю суттю не викликає розбіжностей політичного характеру.

Країна намагалася зберігати нейтралітет щодо вторгнення росії в Україну, і президент Джоко Відодо був обережним у своїх коментарях.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: