У Переяславі демонтували пам’ятник "возз’єднання" України з росією

Фото: Фейсбук/ Вячеслав Саулко
Зранку 7 липня у Переяславі демонтували пам'ятник "возз'єднання" України з рф
Про це інформує Рубрика, посилаючись на Facebook голови Переяславської громади Вячеслава Саулка.
"Сьогодні переяславці остаточно зруйнували радянський міф про вічну дружбу з росією – у цей ранок монумент, присвячений 300-річчю возз'єднання офіційно йде в історію.
Наразі ми його безпечно демонтували і перемістимо у надійне місце зберігання", написав очільник громади.
"Я вдячний проукраїнським рішучим громадянам, патріотичним організаціям за те що вони, щоб не відбувалося і як би не кортіло, не робили самочинств і зайвих рухів, не здійснювали провокацій – ми усі смиренно дочекалися дня, коли є усі правові підстави цивілізовано зняти пам'ятник і невідкладно робимо це", підкреслив очільник Переяслава.
Зі слів Саулка, знесення монумента відкладали, оскільки чекали остаточного рішення від Мінкульту, адже скульптура перебувала в Державному реєстрі нерухомих пам'яток.
Очільник громади також зазначив, що на початку війни не знав, як правильно діяти і хвилювався, що росіяни, які тоді фізично перебували на Київщині, могли би вчиняти диверсії, якби дізналися, що влада зносить цей пам'ятник.
Тому, за його словами, чиновники "навмисне витримали паузу".
"Сьогодні ж ми чітко декларуємо – Переяслав був і є українським… Знесенням пам'ятника ми даємо чітку відповідь окупантам – у Переяславі їм не раді", наголосив Саулко.

Київська міська рада перейменувала Арку дружби народів: подробиці

Декомунізація: У Дніпрі демонтували понад десять пам'ятних знаків, пов'язаних з Радянським Союзом

У Харкові демонтували пам'ятник радянському маршалу Жукову

Додати коментар