fbpx
Сьогодні
15:07 11 Сер 2021

Президент підписав закон про "Дія.Сіті"

Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" № 1667-ІХ, який парламент ухвалив 15 липня 2021 року.

У Офісі Президента зазначають, що закон покликаний створити сприятливі умови для ведення інноваційного бізнесу в Україні, розбудови цифрової інфраструктури, залучення інвестицій і талановитих фахівців.

Для стимулювання розвитку цифрової економіки документ запроваджує правовий режим "Дія Сіті" та визначає організаційні, правові й фінансові засади його функціонування. Цей правовий режим передбачає спеціальні умови оподаткування, які будуть визначені Податковим кодексом України. Відповідний законопроєкт наразі опрацьовується у Верховній Раді на виконання завдань, визначених в Указі Президента № 371 "Про заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні".

Спеціальні умови оподаткування застосовуватимуться до компаній – резидентів "Дія Сіті". Стати таким резидентом може юридична особа, зареєстрована на території України, яка відповідає низці вимог, вказаних у документі. Статус резидента "Дія Сіті" надає уповноважений центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері цифрової економіки. Закон визначає питання, пов'язані з набуттям та втратою цього статусу.

Інформація про компанії, що мають або перебували у статусі резидента "Дія Сіті", міститься в електронному реєстрі "Дія Сіті", який є відкритим та оприлюднюється в мережі Інтернет.

Правовий режим "Дія Сіті" встановлюється на строк не менш ніж 25 років з дня внесення до реєстру запису про її першого резидента.

Також закон містить норми, пов'язані з тимчасовою непрацездатністю та соціальними гарантіями для гіг-спеціалістів, їхнім загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, а також правом інтелектуальної власності на об'єкт, створений у зв'язку з виконанням гіг-контракту.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування, крім пункту 9 частини четвертої статті 5 (віднесення діяльності постачальника послуг, пов'язаних з обігом віртуальних активів, до видів діяльності, здійснення яких стимулюється шляхом створення правового режиму "Дія Сіті"). Цей пункт набирає чинності через шість місяців з дня набрання чинності законом України, що визначає особливості правовідносин у сфері обігу віртуальних активів.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федеров переконаний, що завдяки "Дія.Сіті" буде надана ще одна "можливість комфортно вести свій бізнес і отримувати від цього задоволення".

Він зауважує, що впровадження "Дія.Сіті" може принести ріст до 10% долі ІТ-індустрії у ВВП України.

"Упевнений, що з "Дія.City" Україна стане потужним IT-хабом у Східній і Центральній Європі. Спасибі Президенту і депутатам за підтримку. Упевнений, що все вийде", – прокоментував Федоров підписання закону Зеленським.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: