fbpx
Сьогодні
14:13 13 Бер 2021

Партія "Слуга народу" створила новий статут: про що в ньому йдеться

Фото: пресслужба "Слуги народу"

Політична партія "Слуга Народу" ухвалила новий статут, який надає широкі повноваження первинним осередкам та посилює зв'язок із регіонами.

Статут було презентовано під час IX з'їзду партії "Слуга народу", про що йдеться на її сайті.

Новий статут принципово змінює організаційну структуру партії та передбачає нові вищі керівні органи. Це забезпечить політичну децентралізацію та повноцінний розвиток громад.

У партії з'явиться Політична рада, яка розроблятиме тактику і стратегію партії у взаємодії з експертною спільнотою та громадянським суспільством. До неї увійдуть народні депутати із фракції "Слуга Народу", представники виконавчої влади, деякі депутати місцевих рад та пересічні партійці.

Ще один новий орган – Національна рада громад, до складу якої входять голови обласних організацій. Це майданчик, на якому обговорюватимуться проєкти державних рішень стосовно місцевого самоврядування, регіональна політика та обмінюватимуться досвідом регіональні організації.

"Така структура дозволить партії забезпечити максимальну участь членів партії не лише в ухваленні, а й в розробці партійних рішень, формулювати проєкти політичних рішень і обговорювати їхнє ухвалення безпосередньо з депутатами чи міністрами, гнучко реагувати на зміни ситуації", – пояснив Корнієнко.

Також статут передбачає, що голова партії формує секретаріат, який об'єднає партійних експертів. Кожен із них відповідає за окремий напрямок діяльності партії.

Схожа структура керівних органів буде на регіональному рівні: створюються Політична рада області та Рада громад області. До неї входять керівники місцевих організацій "Слуги Народу".

У партії заявляють, що вперше в історії української політики місцеві організації та первинні осередки отримують від політичної партії широкі можливості. Відтепер осередки можуть бути створені на рівні міст, що не є центрами територіальних громад, а також на рівні сіл, селищ, вулиць кварталів і навіть будинків. Регіональні організації можуть відкликати депутатів місцевих рад за народною ініціативою.

Статут передбачає, що третина державного фінансування партії спрямовується на діяльність місцевих організацій. Кошторис затверджує Національна рада громад за погодженням із головою партії.

Таким чином новий статут запроваджує низку важливих новацій. Партія отримує потужний канал зворотного зв'язку із людьми через партійців на місцях. Вона контролюватиме діяльність депутатів і матиме можливість оперативно отримувати інформацію у разі втрати довіри виборців до депутата.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: