fbpx
Сьогодні
20:05 09 Лют 2021

Мінфін заявив, що за умови вакцинації 10 млн осіб, Україна отримає $30 млн від Світового Банку

Однією з умов отримання $30 млн позики від Світового банку в рамках проєкту "Екстрене реагування на COVID-19 і вакцинація в Україні" є вакцинація 10 млн українців з групи ризику.

Про це повідомило Міністерство фінансів.

Представники Мінфіну, МОЗу та Світового банку провели спільну нараду, на якій напрацьовують реалізацію цього проєкту, відповідно до якого сума позики для України становитиме $90 млн.

"Мінфін підтримує ініціативи Світового банку з реалізації спільного з МОЗ проєкту… Однак, слід розуміти, що це – кредитні кошти, а тому їх спрямування має бути обґрунтованим та раціональним. Окрім того, маємо максимально виконати всі зобовʼязання, щоб покращити інвестиційний мікроклімат в Україні", – наголосив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Також було обговорено питання поповнення загального фонду Державного бюджету. Йдеться про те, що показником виконання буде визначено відсоток осіб групи ризику, які отримали щеплення відповідною кількістю доз.

"Отже, за умови проведення вакцинації 10 млн осіб, які належать до групи ризику, Україна зможе отримати компенсацію в обсязі $30 млн. За результатами наради вирішено надалі продовжувати комунікацію щодо реалізації цього проекту та здійснення всіх процедур, повʼязаних із вакцинацією в Україні", – зазначили у Мінфіні.

Степанов нагадав, що на вакцинацію в держбюджеті на 2021 рік передбачено 3,9 млрд грн. Постачання вакцин в Україну буде здійснюватися кількома шляхами. Так, в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає 8 млн доз вакцини від COVID-19. Перший транш – 117 тисяч доз вакцини BioNTech/Pfizer – Україна має отримати найближчими днями.

Також Україна уклала контракт з китайською компанією Sinovac Biotech на постачання 1,9 млн доз вакцини. Уповноваженим представником компанії Sinovac Biotech на території України є АТ "Лекхім".

Окрім цього, укладено контракти на постачання в Україну 12 млн доз вакцини від COVID-19 виробництва AstraZeneca (Велика Британія та Оксфордський університет) та NovaVax (США), вони виробляються за ліцензійними угодами на потужностях Serum Institute (Індія). Постачання вакцин здійснюватиметься через контракт між Serum Institute та Crown Agents, яка визначена урядом України для закупівлі вакцини проти коронавірусу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: