fbpx
Сьогодні 23/01/2021 01:27
18:44 29 Лис 2020

У Єрмака заявили, що Ситник має піти з посади голови НАБУ

Ситник Артем, фото "Обозреватель"

Заступник керівника Офісу президента України Олег Татаров заявив, що Артем Ситник має піти з посади голови НАБУ.

Про заявив Татаров у коментарі виданню "Закон і Бізнес".

Заступник Андрія Єрмака назвав НАБУ "не українською історією", яка "знаходиться за межами нашої країни".

На переконання Татарова, Ситник не має права очолювати НАБУ.

"Також навколо Ситника розслідується низка кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника та встановили, що він впливав на ухвалення рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких та друзів", – заявив він

Тататров зазначив, що Ситник також фактично ввів в оману комісію, яка здійснювала добір на посаду директора НАБУ, бо він не відповідав критеріям доброчесності.

Нагадаємо, що ОАСК у процесі розгляду позову звільненого працівника НАБУ – керівника Другого підрозділу детективів бюро Олександра Карєєва – прийняв окрему ухвалу, якою постановив вилучити Ситника з Єдиного реєстру інформації як директора НАБУ.

Також суд постановив, що Ситник має передати свої повноваження одному зі своїх заступників для виконання рішення КС. Суд встановив місячний термін для виконання цього рішення.

Зокрема, суд пояснив дане рішення тим, що у процесі розгляду позову виявив невиконання рішення Конституційного суду про визнання неконституційним Указу президента про призначення Ситника директором НАБУ.

В свою чергу, міністр юстиції Денис Малюська пояснив, що Мінюст не буде виконувати рішення Окружного адмінсуду: "Мін'юст не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру, щоб виконати будь-яке рішення Конституційного Суду України або ж окремої ухвали".

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

5 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Владимир

Неужели президент верит в честность, и порядочность Сытника ? Странно, очень даже странно, ведь фактов, свидетельствующих обратное достаточно.

2

Вся президетська рать - переучені клерки з офісу президента
В англомовних країнах клерк — це службовець (конторський, офісний працівник, писар, чиновник з питань діловодства, здебільшого технічний спецаліст (див. тлумачний словник). Якраз визначення клерк більше підходить до працівників офісу президента, бо фактично це є апарат (робочий орган) президентської канцелярії.
У бюджеті-2021, як стверджують ЗМІ, заплановано значне зростання витрат на Офіс Президента, запроектовано 1,227 млрд гривень (+40%).
Офіс президента намагається встановити свою владу над парламентом (у парламентсько-президентській республіці), партіями, кабміном у всіх сферах державного, партійного життя, став скоріше дублем РНБО чи-то Кабміну, намагається контролювати усі політичні процеси, бізнес-потоки, найвищі призначення. За провали в управлінні, організації президентського офісу, зраді на всіх щаблях військової стратегії і контррозвідувальної діяльності, загрозі національним інтересам українці повинні тим клеркам шикарно платити. Офіс повинен бути скорочений, як мінімум, у 10 раз, а бюджет становити не більше 100 млн.грн. (з урахуванням комунальних платежів на утримання будівлі та охорону).
Офіс президента-це всього на всього канцелярія з організації роботи президента, а не державний антиконституційний центр з управління парламентом, кабміном і державою. Для вирішення глобальних і стратегічних питань при президенті існує РНБО, але аж ніяк ОП. Пора цим хлопцям уже це усвідомити, часи Януковича давно минули. І піплс уже цього так просто не схаває у часи повної кризи, розрухи, бідності, а ще й пандемії.
А тепер трохи конкретики про чиновників з офісу Президента.
На сторінці "Цензор нет" 23.11.2020 викладена стаття про висловлювання одного із чиновників президентського офісу, такого собі клерка Подоляка, який виправдовує теперішнього свого колегу по ОП Татарова Олега, коли той перебував на посаді заступника начальника Головного слідчого управління МВС України і який покривав насильство міліції на Майдані. Згідно висловлювань Подоляка: Він (Татаров) був просто "клерком" і "озвучував" позицію МВС.
Аж ніяк не можу погодитись з такою оцінкою клерка високого рангу, бо:
- Татаров О., перебуваючи на посаді заступника начальника ГСУ-начальника слідчого управління, був офіційною посадовою особою з повноваженнями слідчого (не клерк, не діловод, не писар), а також керівника над слідчими МВС цілої держави за функціональними обов’язками,
- Татаров О. був призначений на посаду у званні майор міліції, але незадовго отримав спеціальне звання підполковника міліції,
- міліція (поліція) –не політична структура, але керівники департаментів, главків МВС визначають стратегію роботи підпорядкованих служб, а керівники слідства ще й наділені процесуальними повноваженнями щодо розслідування кримінальних справ (проваджень),
- Татаров О. не мав жодного відношення до пресслужби МВС і в його функціональні обов’язки не входило коментувати стан слідства у "майданівських справах" (якщо не бажання показати свою значимість і "грамотність").
Татаров О. в період Майдану (коли лилась кров) отримав від Януковича звання заслуженого юриста, яке вручається винятково за "значний внесок у розбудову правової держави". Далі нестиковка, як простий клерк міг отримати таке почесне звання. Указом Президента України "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності та Свободи України" за №27 від 22 січня 2014 року ТАТАРОВУ Олегу Юрійовичу - заступникові начальника Головного управління – начальнику управління МВС України, підполковнику міліції таки присвоєно "заслуженого юриста", і таки у часи Революції Гідності.
29 листопада 2020 року президентський клерк Олег Татаров, який уповноважений на координацію всієї правоохоронної діяльності у країні, у статті "Ситник не має морального права очолювати НАБУ і мусить піти" вимагає звільнення очільника НАБУ, вважаючи, що той не вправі керувати відомством при наявності судового рішення по корупційному протоколу. Навіть із цим судженням такого офісного клерка як Татаров міг би погодитись, бо не гоже обіймати посаду особі, яка українським судом (неважливо якого ґатунку) визнана адміністративним корупціонером (за вчинення адміністративного проступку, не кримінального злочину, це різні речі), на відміну від більшості української політичної і олігархічної еліти, які давно потонули в злоякісній раковій корупції, пограбунку країни і з якими доводиться воювати тому ж Ситнику і його команді. А те, що на Ситника склали і провели через суд протокол про його відпочинок за кілька тисяч гривень на відомій базі відпочинку, то кожна людина з адекватною логікою розуміє не тільки про підставу, але спеціально проведену операцію, але для керівника НАБУ це справді було необачно і неприпустимо, після цього він, як у всіх цивілізованих європейських країнах, повинен був подати у відставку.
Але розмова не так про Ситника як про самого офісного працівника ОП.
Так, ми живемо, на жаль не у цивілізованій країні, хоча і європейській, але олігархічній пострадянській країні (де досі органами влади є ради), де керують олігархи і їх ставленики-клерки, клерки політиків, які просувають "своїх" перевірених і відданих клерків без моралі на найвищі щаблі державної влади.
Так, він виступав проти Майдану, проти учасників Революції Гідності, брав у цьому участь (з тієї кривавої сторони), бо хоч і не стріляв, зате, будучи на високій державній посаді МВС, нічого не зробив проти свавілля міліції, вбивств, незаконних затримань, фабрикації кримінальних проваджень. Нарешті, не йому говорити про мораль, він не відмовився від "кривавої" нагороди від Януковича, а й досі отримує, очевидно, доплати за звання заслуженого юриста.
А щодо координації правоохоронної діяльності зі сторони ОП, то змушений відзначити, що останні реформи від Президента, парламенту, МВС, Національної поліції ще більше поглибили негативні процеси у діяльності цих силових структур. Особливо дореформували слідство і оперативний блок (карний розшук). Це завдяки витвору (можна читати і як юридичної диверсії проти держави) Татарова О., Портнова А. і їх команди при укладанні кримінального процесуального кодексу України у 2012 році, який уже 8–й рік паралізує правоохоронну і судову системи. Потуги якось вирятувати систему досудового слідства за рахунок відновлення дізнання істотно не вплинуло на процеси, а навпаки, поглибило розвал, бо додумались там на горі, створити дізнання шляхом скорочення посад слідчих, оперативних працівників, а навіть інспекторів слідства з дотримання прав затриманих??? НУ, точно у державі вже не буде Кагарлика, Врадієвки, бо вже не буде кому контролювати поліційний "безпредел" (свавілля). Мабуть тому, що за такі кодекси були роздані найвищі нагороди ніхто й не наважується визнавати помилки та виправляти становище.
А коли ще проаналізувати бурхливу діяльність проффесора у атестаційних комісіях (професора без кафедр) у період праці в адвокатурі, то виникає вже аж дуже багато питань до самого заступника ОП, бо видається, такі комісії наплодили стільки науковців (кандидатів і докторів), що пора би вже їм, а може і йому самому, давати може Нобелівську, а може яку ще вищу IgNobel Prize премію, бо з такою кількістю науковців Україна мала б уже випередити усі країни світу, а не сталось, щось там не теє…
А чи може така людина очолювати у президентському офісі цілий напрям правоохоронної діяльності (а це що також дублер РНБО, офісу Генпрокурора, Міністра?). Офіс президента - це канцелярія, а не орган державної влади.
А мораль – поняття філософське, система оцінок- вона у кожного своя, залежно від виховання, світосприйняття, положення в суспільстві чи у теплому шкіряному кріслі офісного клерка.

3
Роман

хто такий єрмак? може хай він іде...

4

Согласен и Ермак за ним следом.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: