fbpx
Сьогодні
11:54 03 Вер 2020

Верховна Рада провалила зміни до Виборчого кодексу

Фото: golos.com.ua

Верховна Рада провалила зміни до Виборчого кодексу. Нардепи відхилили відповідний законопроект №3971 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення окремих виборчих процедур".

За основу закон підтримали лише 108 парламентарів, направлення на повторне перше читання – 204 нардепи, а повернення суб'єкту законодавчої ініціативи – 203 депутати.

Після цього глава парламенту Дмитро Разумков оголосив про відхилення законопроекту.

Законопроєкт №3971 передбачав внесення змін до Виборчого кодексу. Йдеться зокрема про зміни меж дільничних виборчих комісій, уточнення обмежень щодо ведення передвиборчої агітації та вимог до інформації про кандидатів, яка розміщується в інформаційних плакатах, інформаційних буклетах та виборчих бюлетенях.

Водночас запропоновані зміни стосувалися:

  • висування кандидатів місцевими організаціями політичних партій,
  • переліку документів для реєстрації кандидатів у депутати,
  • вимог до виборчих бюлетенів та порядку їх виготовлення,
  • організації та порядку голосування та реєстрації обраних на місцевих виборах депутатів відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Також для лібералізації процедури зміни виборчої адреси виборця без зміни офіційної реєстрації місця проживання пропонувалося внести зміни до Закону «Про Державний реєстр виборців».

Разом з тим до закону «Про місцеве самоврядування в Україні» мали бути внесені зміни, які визначають порядок обрання старост шляхом непрямих виборів і визначають межі території, на яку поширюються їх повноваження.

Як пояснила заступник голови Комітету з питань організації державної влади Аліна Загоруйко, у законопроєкті пропонувалося виключити положення, яким визначено особливості територіальної організації виборів депутатів міської ради міста з районним поділом з кількістю виборців у два мільйони і більше, а також порядок утворення територіальних виборчих комісій, які здійснюють підготовку та проведення відповідних виборів.

"Ми з голосу прийняли правку нашого колеги, але коли почали утворювати виборчі комісії, зокрема у місті Києві, зрозуміли, що не можна реалізувати в життя", – прокоментувала заступник глави комітету з питань організації держвлади Аліна Загоруйко.

Водночас передбачалося внесення змін до статті 57 Виборчого кодексу щодо максимальної вартості агітаційних матеріалів, які не вважаються підкупом виборців. Така вартість встановлюється в розмірі 3% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також документ мав встановити вимогу необхідності засвідчувати надіслані скарги до виборчих комісій засобами електронного зв'язку, електронним кваліфікованим підписом.

Щодо змісту інформаційних плакатів і буклетів законопроєктом пропонувалося визначити, що в разі відсутності в поданій кандидатом автобіографії інформації, яка обов'язково має бути зазначена в такій поліграфічні продукції, та її неможливо встановити з інших документів, вважається, що кандидат не надав таких відомостей.

У відповідність до нового адміністративно-територіального поділу мала бути приведена й логістика виборчих комісій. Зокрема це стосується чіткого визначення меж територій, на які поширюються повноваження відповідних виборчих комісій і логістики транспортування передачі виборчих документів до ТВК.

Окрім того, відповідні зміни до законодавчих актів передбачали й виключення вимоги щодо подання довідок про наявність чи відсутність судимості для кандидатів на місцевих виборах, а також заяви про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини.

 

 

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

4 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

Если я не ошибаюсь, правки в избирательное законодавство вносить можно только не менее чем за 6 месяцев до выборов...! Раньше чесаться надо было, турборежимные вы мои...!!

2

Шо тепер буде?

3
Лохопед

Клоунада была - клоунада останется!

4
Гість

А нічого й не буде. Можей самих виборів не буде, бо щось сильно в останній час публікуються інформаціїї про різке зростання корововірусів у нас повсюди.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: