fbpx
Сьогодні
13:39 02 Лип 2020

Голова Ради НБУ про відставку Якова Смолія: Заяви про політичний тиск є необережними

Заяви про політичний тиск на керівництво Національного банку України є необережними і створюють ризик зниження довіри іноземних інвесторів та українських громадян до державних інститутів у країні, що, у свою чергу, може негативно позначитися на економіці в період кризи.

Про це написав голова Ради НБУ Богдан Данилишин у Facebook у четвер.

З подивом дізнався про подання Головою Національного банку Яковом Васильовичем Смолієм заяви про звільнення за власним…

Posted by Богдан Данилишин on Thursday, July 2, 2020

"Разом з тим, я переконаний, що попри можливий тимчасовий період невизначеності, пов'язаний із поданням головою Національного банку заяви про відставку та її розглядом президентом України та Верховною Радою, НБУ як незалежна та професійна державна інституція забезпечить стабільність гривні та фінансового ринку України".

Данилишин зазначив, що ні він особисто, ні інші члени Ради НБУ не відчували політичного тиску з боку нинішнього або попереднього керівництва держави і мали безперешкодну можливість забезпечувати незалежну політику й виконання основних функцій центробанку.

"Для мене як голови Ради Національного банку було за честь працювати з 2016 року разом із Яковом Смолієм та колективом Національного банку над реформуванням банківської системи України, вдосконаленням монетарної політики та впровадженням міжнародних стандартів банківської діяльності", – написав він.

За його словами, Рада НБУ підтримувала діяльність правління центробанку в реалізації політики, спрямованої на зниження інфляції і забезпечення фінансової стабільності в країні.

Водночас він додав, що Рада НБУ неодноразово протягом останніх років наголошувала на незбалансованості політики Нацбанку, вибірковості застосування монетарних інструментів і недостатньо активній діяльності правління регулятора з відновлення кредитування та стимулювання економічної активності в країні.

Нагадаємо, 1 липня голова НБУ Яків Смолій подав у відставку, пояснивши своє рішення систематичним політичним тиском.

Повідомлялося, що члени правління Національного банку поважають рішення голови Якова Смолія щодо відставки та розділяють його перестороги щодо систематичного політичного тиску.

Відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 мільярда доларів — угоду з розміщення облігацій на цю суму напередодні скасували у Мінфіні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

Політичний тиск має бути відсутнім, тоді й заяви прро нього не буде.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: