fbpx
Сьогодні
09:32 10 Бер 2019

Нова військова доктрина РФ: підготовка до масштабної війни і риторика як в союзі

Нова військова доктрина Росії, яку 2 березня представив начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов, передбачає перевагу країни "над будь-яким потенційним противником".

Про це пише в "Новій газеті" військовий оглядач Павло Фельгенгауер.

"Ми повинні всіма силами забезпечити технічну, технологічну, організаційну перевагу над будь-яким потенційним противником", – заявив Герасимов у своєму виступі на засіданні Академії військових наук у Москві.

За його словами, "складність сучасного озброєння така, що налагодити його виробництво в короткі терміни з початком військових дій навряд чи вдасться, тому все необхідне має випускатися в необхідній кількості і надходити у війська ще в мирний час".

Автор зазначає, що в січні 2013 року начальник генштабу РФ Валерій Герасимов також виступив з доповіддю про війни майбутнього на засіданні Академії військових наук.

"Доповідь було надруковано, і через рік-другий вона стала відома на Заході як "доктрина Герасимова" про так звані "гібридні війни" після успішної спеціально-армійської операції з приєднання Криму, війни на Донбасі та інших драматичних подій "російської весни", – йдеться у тексті.

У тій доповіді говорилося про "асиметричні дії", про використання як військових, так і невійськових інформаційних методів дестабілізації супротивника.

Оглядач зазначає, що в новій "доктрині Герасимова" 2019 року змінився тон викладу: в офіційні документи повернулася термінологія часів розпалу "холодної війни".

"Тепер США і їх союзники іменуються "агресорами", готовими віроломно напасти в будь-який момент, використовуючи "технології "кольорових" революцій і м'якої сили", а також "ймовірними противниками", як років п'ятдесят тому", – пише автор.

У доктрині також йдеться нібито про нову стратегію Пентагону "Троянський кінь": "використовуючи протестний потенціал "п'ятої колони", США дестабілізують обстановку, наприклад в РФ, і одночасно завдають ударів високоточною зброєю "по найбільш важливих об'єктах"".

"Зрозуміло, що тепер громадянські протести і взагалі будь-яке невдоволення можна при бажанні кваліфікувати як зраду і змову з агресором, як це і було завжди при радянській владі", – відзначає експерт.

За твердженням Герасимова, основою "відповіді" РФ на загрози "є стратегія активної оборони", тобто "комплекс попереджувальних заходів із нейтралізації загроз безпеці держави".

"Очевидно, що порівняно помірна колишня "доктрина Герасимова", з її акцентом на гібридні дії, більше не годиться. Звичайно, всякі "асиметричні, політичні, економічні, інформаційні та інші невійськові заходи" залишаються в арсеналі, але головний зміст військової стратегії, стверджує Герасимов, "становлять питання підготовки до війни і її ведення Збройними силами"", – йдеться в статті.

При цьому автор підкреслює, що мова йде саме про масштабну, а не локальну війну.

Слова Герасимова про "перевагу над будь-яким потенційним противником" експерт трактує як мету ВС РФ перевершувати об'єднані сили решти людства.

Автор зазначає, що саме до такої мети прагнув радянський Генштаб, однак СРСР розвалився в 1991 році.

"Нова доктрина "Герасимов 2.0" істотно скоригована в бік посилення порівняно з "доктриною Герасимова" зразка 13-го року, а Генштаб, як за часів холодної війни, в обґрунтування нестримної мілітаризації Росії вигадує або в десятки разів перебільшує зовнішні загрози. Кінцевий результат нової спроби домогтися переваги "над будь-яким потенційним противником" буде, напевно, таким само плачевним, як і в 1991 році", – підсумовує експерт.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

30 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Союз все времена готовился к войне и это передалось России. Меньше бы Россия всем угрожала и на парадах показывала свое вооружение ей самой легче жилось. Доктрина ----- ВОЙНА ------ звучит в каждом слове и каждом шаге России. Гитлер в свое время всем странам угрожал а потом начал войну и к чему это привело Германию. По истории вспомните ---- почему рухнула Римская Империя. Люди не учат историю и повторяют те же ошибки.. Империи разваливаются как карточный домик......

2
ветеран

Алла, у вас ложна исходная точка рассуждений. Гитлер, древние римляне - захватывали чужие земли, поэтому незаметно проскакивали норму, которую могли переварить. Россия же огромная страна и в расширении не нуждается. Ее задача сохранить свои территории. И только не надо парировать мне Крымом. Крым отобрала у османов 250 лет назад именно Россия и в 1954 году передала в админ управление УССР исключительно в контексте единой страны из разумных соображений логистики. У Кравчука как-то даже вырвалось, что он был готов отдать Крым России при распаде СССР, если бы Ельцин это потребовал. А уж Севастополь с окрестностями и не передавался никогда Украине. Россия не империя, а суверенное государство, защищающее СЕБЯ.

3

В головах еліти росії західні країни дуже привабливі для проживання родин, але будувати щось подібне на своїй теріторії не хочеться. Все готове вже є, а в росіян краще вкрасти та податись до чужого благополучя.

4

Россия быстро и, не огдядываясь следует путём начертанным для неё ОЛИГОФРЕНОМ петькой -I = учившим ))) страна постоянно должна находится в СОСТОЯНИИ ВОЙНЫ.
Но уж вы извините = на территориях где народ последний йух без соли доедает = ИМПЕРИИ НЕ РОЖДАЮТСЯ !!!.

5
Колобок

Я б з Вами погодився, якби не одне "але". Московія (маю на увазі те населення, яке зветься "меря, весь, одним словом - угро-фіни) - це конгломерат агресивного, підступного, брехливого. Все, що було завойовано після 15 століття - це не Московія, це поневолені народи.

6
Андрій

Мощно сказано!!!

7

Значит и жизнь для граждан в РФ будет как в СССР.

8

Будет значительно хуже. При СССР на них работал весь Союз. Их кормили даже за счет Голодомора.

9

иван-еблан, ты на бандэру подрочил? Черный Валстелин ждет.

10
Сергей

кто о чем, а русская свинья - об извращениях.....

11

так я значить російський бот та троль? Тоді твоя мама підзаборна лярва та повія.

12

а ты долбаеб

13

очень странно что руководство украины неставит задачи об выработке ФУГАСНЫХ МИН ядерных которые когда то уберегли кордоны ЗАПАДНОЙ ГЕРМАНИИ от танковых клиньев ссср ибо сейчас УКРАИНА может начать производство вооружений которые будут долетать доходить добегать до самой масквы и в этом помогут нам польша литва румыния англия канада и др ибо они видят угрозу русфюрера-кстати его действия напоминают гитлера сами прочитайте мемуары черчеля-

14

москаль сехал с котушек

15

Видно совсем умом тронулся. В россии для этого нету ни людских, ни финасовых ресурсов. Ну допустим разбомбят они Европу и что дальше? Правильно - сядут на хлеб с водой, так как финансами обеспечивает россию именно запад. А что случиться, если запад откажется от российской нефти? Для запада - небольшие трудности, связанные с переориентацией на другие рынки, для россии - крах. Война Герасимова - это "рубить сук, на котором сидишь". Кстати, у них все дети и внуки - на западе. Как там путлер - готов бомбить свою дочь? Может и готов, он с ума вышел, а как другие олигархи? Глубоко сомневаюсь.

16
Сергей

сколько было смелых заяв в 79м году насчет Афгана! А закончилось горем тысяч семей и развалом конченной помойки...

17
Колобок

Уважно прочитав усі коменти. Висновок: Жоден не сказав, що Московія - це зло світове. Допоки буде існувати Московія, доти буде загроза світу. Висновки робіть самі.

18
Евгений

Про этого крысенка в генеральских погонах забудут через 5 лет. После Гаагского трибунала.

19

Какой то идиот умничает в штабе, а сдыхать на войне простым смертным!

20

ну що ж ви укроєвротролі! Сидите біля компа та ждете відповідь "сєпаратіста" щоб як найобразливіше відповісти? Вам що, нічим зайнятися? Чи вам платять гроші? Ну так і хто тут тролі? Ложись бандєра!!!

21

кацапская мразота сидит и вякает на всех сайтах, развязывая негативные дискуссии...
. «Русскому кажется, что все соседи его обижают, недостаточно
преклоняются перед его величием и всячески против него злоумышляют. Всякого и из своих домашних он обвиняет в стремлении ему повредить, отделиться от него и перейти к врагам – а врагами своими он считает всех соседей". (Владимир Соловьев. Мнимые и действительные меры к подъему народного благосостояния // Соловьев В. С. Смысл любви: Избранные произведения. М., «Современник», 1991)
. «Нет в этом мире мельче, сволочнее и хамовитее особи, чем кацап. Рождённый в нацистской стране, вскормлённый пропагандой нацизма, этот ублюдок никогда не станет Человеком. У его страны нет друзей – либо холуи, либо враги. Его страна способна только
угрожать, унижать и убивать. И за сохранение этого статуса Рассеей рядовой кацап готов пожертвовать собственной жизнью, жизнями своих родителей и детей, качеством жизни собственного народа. Воистину: кацапы – звери. Лютые, кровожадные, но… смертные.» (А. И. Солженицын)
«Россия – самая паскудная, до блевоты мерзкая страна во всей мировой истории. Методом селекции там вывели чудовищных моральных уродов, у которых само понятие Добра и Зла вывернуто наизнанку. Всю свою историю эта нация барахтается в дерьме и при этом желает потопить в нем весь мир.» (Иван Ильин, русский философ, один из главных идеологов Белого движения)

22
Сергей

Рашка - больное убогое ничтожество.

23
Сергей

А всё очень просто. Свиньям просто больше нечем ни похвалиться, ни увлечь своих граждан! Классическая ситуация. Кто самый задира и гопник на районе? Правильно, тупорылый необразованный неудачник!

24

Живете сами в этом раю. одна седьмая мировой территории за колючей проволокой.

25

ты еботина - жыви в своей незалежной и не хрюкай.

26

В отношении коррупции НА роССии, конечно же лучше. Там все четко, обозначен круг своих, кому позволено, на какую глубину можно рыло в корыто и все тут, остальные так, скраешку хлебают. Все стабильно, размеренно, воры знают, что ихний царь до издыху, время есть. А в Украине волны: Одних воров изгнали, другие налетели, надо успеть награбить и забить место, кому на роССиЮ потом бежать, кому куда. Разница только в том, что украинцы долго запрягают, зато потом быстро едут. Если будет третий майдан, то он будет называться красным, кто из воров не успеет убежать, больше воровать не будет.

27

Який освідчений та шасливий Поц

28
Сергей

ты, говно, от рождения скотина, или ты, свинья, уроки какие брал, животное ублюдское?

29

Не кормите троля...В игнор.

30

відповів український мовознавець та патріот. Сугс! Тричі.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: