fbpx
Сегодня
Небайдужа 16:10 10 Фев 2020

6 суперсил лидера диджитал-эпохи

Фото unsplash.com

Вплив і влада – первинні цілі, яких століттями прагнули лідери, часто-густо не гребуючи ані вибором засобів, ані питаннями етики. Роль лідера в сучасному діджиталізованому світі зазнає докорінних змін, стає набагато складнішою, потребує постійного балансування серед багатьох факторів, що й самі безупинно трансформуються. Часи, коли демонічний лідер спрямовував усі ресурси на досягнення своєї мети, ставлячись до команди, як до рабів, та ігноруючи їхні потреби й інтереси, минули. Сучасний лідер має бути носієм цілої низки цінностей, особистих якостей і вмінь, про які керівник попередніх поколінь навіть уявлення не мав. А влада та вплив у його руках стають лише інструментами досягнення цілей і впровадження стратегічних змін.

📌 Рольова модель

Рольова модель – набагато складніше поняття, аніж "у всьому бути прикладом", як то було за давніх піонерських часів. Сучасний лідер – це людина свідома, яка добре розуміє, як саме й навіщо вона впливає на своє оточення, команду, френдліст і фоловерів – як безпосередньо своїми вчинками, так і висвітленням своєї діяльності й поглядів у соцмережах та на YouTube-каналі. Молодші співробітники, покоління Z, міленіали зазнають впливу не лише у таких питаннях, як ЗСЖ чи модні вподобання, а й наслідують політичні преференції, намагаються мислити чи не мислити критично, підтримувати флешмоби, хайпи, а інколи й мобінг. Кожен наш учинок може запустити ланцюгову реакцію через діджитал-канали та owned media.

📌 Особиста ефективність

Життя в сучасному світі, особливо, коли ти жінка й маєш додатковий all inclusive пакет обов'язків по дому, потребує від нас навичок багаторукого Шиви. Більш того, на роботі підлеглі повсякчас запевнятимуть, що виконати ці завдання взагалі або ж виконати в зазначені терміни – просто неможливо. Єдиний переконливий спосіб аргументації тут – приклад власної ефективності, байдуже, як саме ви цього досягаєте. Я вірю, що без гнучкого планування як робочих, так і особистих подій ефективність сучасної лідерки неможлива. Критично важливо постійно оновлювати свій арсенал інструментів планування та діагностики, а також підтримувати баланс фізичного, інтелектуального, духовного й емоційного. Ефективність компанії починається з першої особи.

📌 Емпатія

Попри те, що ми прямуємо до світу, де вже скоро більшість завдань виконуватимуть роботи, сучасна лідерка потребує емпатії, як ніколи раніше. Люди дедалі більше приділяють увагу власним емоціям і почуттям, вони більше не одягають маску залізної людини на роботі. А це означає, що ефективна взаємодія можлива лише тоді, коли керівник здатен почути та зрозуміти почуття й емоції підлеглих, підтримати й допомогти, якщо в цьому є потреба. Жінки – саме ті лідери, для яких прояви емоцій та емпатії, довгими роками стигматизовані на роботі й у ділових стосунках, є природніми. А компанії, де емпатія сповідується як цінність, мають здорову робочу атмосферу.

📌 Адаптивність

Хай як китайські мудреці застерігають від життя в епоху змін, але це саме наш час. Щосекунди змінюється абсолютно все: від технологій до клімату. Зміни індукують нові зміни, звичні фактори складаються в нові непередбачувані моделі та приносять непрогнозовані результати. Здатність не втрачати ґрунт під ногами й бути стійким у гущі розривних трансформацій – це і є адаптивність, яка дозволить ефективно оперувати та вести команду до мети. Адаптивний інтелект – здатність адаптуватися до змін і не збитися з ніг – уже міцно закріпився як одна з ключових характеристик сучасного ефективного лідера.

📌 Соціальна відповідальність

Давно минули часи, коли соціально відповідальними себе називали ті, хто виплачує лікарняні й декретні. Ми живемо у світі, де соціальна відповідальність як обов'язок мігрує від держави до приватних компаній та осіб. І мова йде про набагато складніші проекти, аніж новорічні подарунки для сиротинців. Це навчання перформанс-інструментів чи програмуванню вихованців дитячих будинків, працевлаштування та адаптація воїнів АТО, гнучкий графік і можливість віддаленої роботи для багатодітних матусь, працевлаштування та адаптація людей із обмеженими можливостями чи то відсутність пластику або принтерів в офісі. Усе те, що треба робити, щоб світ довкола став трішечки кращим, привітнішим і чистішим. Завжди можна знайти той прояв соціальної відповідальності, який підходить саме вам і стане закликом долучитись для вашої команди й оточення.

Ми продовжимо публікувати колонки у партнерстві з Digital Women 2020, читати більше блогів вже зараз тут.

Підписуйтеся на Telegram-канал рубрики "Небайдужа" – все для соціально-активних українок ❤️

4511

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: