Как часто созерцания современного искусства вызвало у вас искреннее удивление или полное непонимание? Возможно, случались такие случаи. Но если с традиционными видами искусства мы обычно готовы к встрече, то как понять перформанс и не потерять желание снова окунуться в мир художника? (укр.)
У червні на жителів Києва та Дніпра чекає програма міжнародного фестивалю сучасного танцю Zelyonka SPACE UP з численними танцювальними преформансами. Ми підготували коротку інструкцію для того, щоб занурення в перформативне мистецтво виявилось для вас надихаючим.
Часто виникнення перформанс-арту пов'язують з критикою традиційного театру, апелюючи до того, що вистави на сцені подекуди «несправжні» чи «награні». В перформансі життя справжнє. Чому? Бо він про «тут і зараз». Якщо ж спиратись на визначення, то перформанс — це форма сучасного мистецтва, в якій головне — це дії митця чи групи людей «тут і зараз», тобто в певному місці в конкретний час.
Розповідаємо про те, які прості кроки допоможуть вам зрозуміти перформанс:
От тільки свої відчуття автор транслює не за допомогою звичних монологів, картин, скульптур, а шляхом живої взаємодії з глядачем. Тож ваші реакції — замилування, гнів, нерозуміння чи співчуття — теж частина перформансу: перформер сприймає вашу присутність та спирається на неї.
Тому готуйтесь до нових вражень і активного занурення в мистецтво 6 та 7 червня на центральних перехрестях Києва, де траплятиметься перформанс YELLOW швейцарського колективу zeitSprung. Будьте уважні, очікуючи зеленого сигналу світлофора і шукайте перформерів у жовтому вбранні.
Не лякайтесь, якщо ви не зрозуміли з перших хвилин, що відбувається. Все з вами гаразд! Завдання перформера — не епатувати, а передати своє відчуття, не забувайте про це.
Незвичність — одна з характерних рис перформансу. Тут і зараз насправді важлива думка і відчуття кожного — як досвідченого глядача, який знається на перформансах, так і того, хто зустрівся з цією мистецькою формою вперше. Перформери прагнуть залучати до свого творчого акту якомога більше людей, причому різного бекграунду. Саме тому часто перформанси відбуваються не тільки в мистецьких просторах, але і на вулицях, площах тощо.
Наприклад, 1-2 та 8 червня в Києві на Оболонській набережній відбудеться «Балет катамаранів». Уявіть, що будь-хто може стати свідком того, як воду розсікають катамарани, виконуючи під музику балетні фігури!
А група Pop Fabric з Нідерландів везе до Києва спеціальну конструкцію-павільйон, у якому стають можливими найдивніші перетворення часу, простору і звуку. В перформансі Somnium вони прагнуть осмислити, якою могла б бути подорож у підсвідомість. Джерело їхнього натхнення — науково-фантастичні фільмами та твори Муракамі й Борхеса.
Практики перформансу подекуди інтимні і закриті від широкого загалу. В перформансі важливим є яскраво виражений тілесний вимір, тому будьте готові до того, що ви побачите дослідження саме цього аспекту людського існування. Через тілесність перформери будуть шукати відповіді, відчувати, переживати, осмислювати наново.
Наприклад, учасники норвезької Kari Hoaas Dance Company досліджують через тілесність кордони між емоціями та їх физичними проявами. Свій перформанс «Спека» вони презентують 7 червня в Арт-клубі Closer. Хореограф Карі Хоус об'єднала пластику з музикою норвезького музиканта DJ Niwin та химерним світловим малюнком. Так вона склала партитуру багатогранної вистави-інсталяції, яка в процесі дії перетворюється на рейв.
Want to try Ukrainian cuisine? Check out our top 7 picks for the best Ukrainian… Читати більше
Качественное образование в Украине — буквально залог ее будущего. Однако война и дистанционное образование не… Читати більше
Популярність кальяну давно вийшла за межі модного тренду — багато людей сприймають його як нешкідливу… Читати більше
"Рубрика" пообщалась с инициаторами проекта, в рамках которого удалось запустить 20 студий в 12 областях… Читати більше
Старение населения, самая низкая рождаемость и самая высокая смертность в мире, воспоминания о прошлом и… Читати більше
В зимние традиции, которые мы сейчас считаем празднованием, наши предки вкладывали важную цель — задобрить… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.