fbpx
Сегодня
Репортаж 19:25 29 Июн 2022

Спасти жизнь на передовой с тыла: как в Киеве бойцы ТРО сдают кровь

В понедельник терроборонцы Киева в очередной раз сдали кровь, чтобы пополнить запасы препаратов крови, необходимые для лечения собратьев. "Рубрика" пообщалась с ними о донорстве и агрессии россии (укр.)

English version here

Фото: Рубрика

"Брати по крові — це не тільки про рідних братів. Це коли твоя кров може врятувати життя іншому", — так пише про здачу крові тероборонцями 112 Бригада територіальної оборони міста Києва. 

Врятувати життя на передовій з тилу: як у Києві бійці ТРО здають кров

Ілона

Ілоні Волошиній 25 років. В цивільному житті дівчина працювала з ветеранами, була однією з організаторок Ігор Нескорених в Україні та працювала над поверненням ветеранів у цивільне життя. Тепер Ілона сама долучилася до лав Збройних сил.

"Я відчувала, що щось буде, — розповідає Ілона про повномасштабне вторгнення росії. — Але не думала, що такого масштабу". Дівчина каже, що 24 лютого вже знала, що робити: "У мене вже був чіткий план, зібраний рюкзак, я домовилась зі своїми друзями ветеранами де зустрічаємось. Подзвонила переконатись, чи все в силі, взяла рюкзак і поїхала до них".

Перші тижні Ілона була зосереджена на забезпеченні своїх підрозділів: "Вдарилась у волонтерство. Думала, що зараз виб'ємо їх з Києва, зі сходу, повернемо Крим. Думала, що це все так швидко буде. Але насправді я не готова була, що це буде марафон, а не спринт. І за цей час вже змінила декілька видів діяльності. Зараз я є по факту виконую обов'язки відділу зв'язків з громадськістю".

Врятувати життя на передовій з тилу: як у Києві бійці ТРО здають кров

Ілона

Про службу в армії Ілона каже просто: "Це точно те місце, де я маю бути зараз". Кров дівчина здає не вперше, робила це вже 15 разів. "Донорство дає відчуття, що я можу отак просто врятувати комусь життя. Я зараз не воюю, я служу. Хтось проливає кров на сході на півдні України. А я її віддаю тут, поки можу".

Врятувати життя на передовій з тилу: як у Києві бійці ТРО здають кров

Євген

Євгену Виноградову 30 років. У цивільному житті Євген — підземний електрослюсарем, працював на будівництві. Поки він розповідає про це, нашу розмову перериває сирена — сигнал повітряної тривоги в Києві. Чергове нагадування про війну в Україні.

Раніше Євген вже служив в армії та брав участь в АТО. "Тактика випаленої землі в росіян залишається", — каже він. І про сьогоднішню здачу крові додає: "Можливо, це комусь врятує життя. Важливо допомогти людям, які потребуватимуть цієї допомоги".

Врятувати життя на передовій з тилу: як у Києві бійці ТРО здають кров

Вахтанг

Вахтангу Кіпіані 51 рік. У мирному житті він — відомий в Україні журналіст та історик.  А 24 лютого він пішов в ЗСУ.

"Чи я як історик передбачав таку велику війну? Швидше так, але не думав, що вона буде настільки тотальною. Я розумів, що буде наступ а зоні АТО, з Криму, десант на Одещині, але не думав, що буде наступ на Київ. Думав, це малореально.

А 24 лютого з одного боку я відчув тривожність, яка зросла. Але з іншого боку — легше стало якось, прийшла певна визначеність, що не треба більше нікому доводити, що нам (ЗСУ, — ред.) треба всі, ким би ти не був у тому житті, яке закінчилось". 

Врятувати життя на передовій з тилу: як у Києві бійці ТРО здають кров

Вахтанг

Кров Вахтанг Кіпіані здавав вперше: "Я радий, що є можливість віддячити тим, хто на передовій"

Врятувати життя на передовій з тилу: як у Києві бійці ТРО здають кров

Владислав

Владиславу 26 років, у мирному житті він був проєктним менеджером. Про 24 лютого він згадує так: "Спершу була невизначеність: що робити? Куди йти? Потім сіли, взяли себе в руки і зрозуміли, що потрібно йти отримувати зброю". Кров Влад здає не вперше — донором він став ще у 2019 році. "Дивне відчуття, але благе діло. Треба здавати кров".

Ставши донором, ви можете врятувати не одне життя. Сьогодні Україна як ніколи потребує крові — і для бійців на передовій, і для жертв терору росії в тилу. 

Більше фото:

1
300

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: