fbpx
Сьогодні
14:14 19 Вер 2018

Навігатор по муралах: Запоріжжя

13 стінописів, які наповнюють індустріальний край новим життям

Дев'ятнадцятий випуск спецпроекту "Навігатор по муралах" ми присвятили Запорізькій області.

Зазвичай цей регіон асоціюється з ДніпроГЕС, машинобудуванням, металургією, хімічною промисловістю та іншими індустріальними кластерами економіки. Однак Запоріжжя з 2014 року може похизуватися і мистецтвом муралізму. Зокрема, саме зараз у місті реалізується мистецький проект «City Face», результатом якого стане поява 10 нових стінописів (2 з яких вже включені в наш огляд).

Крім безпосередньо Запоріжжя, ми пропонуємо побачити крізь призму яскравих фарб і менші міста області.

ЗАПОРІЖЖЯ

Слон як метелик

Де: вул. Глісерна, 18
Час створення: 2018 рік, ініціатива «City Face»
Автор: Анна Салікова – автор ескізу, реалізував київський художник Володимир Пастушак
Зміст: на стіні намальований чиній літаючий слон з вушками-метеликами, патріотичних кольорів. Акторка ескізу каже, що хотіла створити щось легке, повітряне і монументальне. Слон символізує мудрість, довголіття і багатство і успіх. Слоненя дивиться на метелика, бо також як і вона хоче злетіти.

Водоспад

Водоспад Водоспад
Де: вул. Калнишевського
Час створення: 2018 рік, ініціатива «City Face»
Автор: київський художник Володимир Пастушак
Зміст: зовсім нещодавно на стіні запорізького будинку з'явився унікальний мурал-водоспад, який є частиною масштабного проекту, який прикрашає місто новими стінописами. Зображення водоспаду вражає своєю реалістичністю і масштабом у 33 метри.

Z-man

Де: на стіні одного з будинків на площі Університетській, біля пам'ятника танковому екіпажу Миколи Яценка
Час створення: 2017 рік
Автор: автор ескізу – Микола Гончаров, художник – Георгій Бєляєв
Зміст: на стіні зображений супермен з великою літерою Z на грудях, а одяг супер-героя забарвлений в кольори прапора Запоріжжя – зелений і малиновий. Мета малюнка, показати, що у Запоріжжя є свій захисник – Z-man.

Чарівник

Де: стіна старого будинку, розташованого навпроти театру Магара
Час створення: 2016 рік в рамках фестивалю "З країни в Україну"
Автор: Юрій Мудрик, Антон Касьян, координатор фестивалю і також створення муралу – Вікторія Верес
Зміст: на стіні ви можете побачити зображення юного чарівника, навколо якого оповита стрічка під колір прапора України. Тіло чарівника, одягнене в плащ, прозоре. Крізь нього видно навколишній пейзаж і небо, над його головою – космос. Своїм малюнком художники хотіли показати, що кожен з людей є особистістю, здатною навколо себе творити диво.

Запорізькі козаки

Запорізькі козаки
Де: вул. Патріотична 58,а
Час створення: 2015 рік
Автор: не відомо
Зміст: фасад будинку прикрашений зображенням з запорізькими козаками з однойменного мультфільму на фоні неба, квітів та зелені.

«Дівчина з пташкою» або профіль Тоні Матвієнко

Де: вулиця Гагаріна
Час створення: 2016 рік. Проект підтриманий USAID і фондом "З країни в Україну". Для обговорення ескізів було створено спеціальну групу "Сучасне місто".
Автор: художник – Микола Гончаров (Київ), технічний художник (альпініст) Олександр Шкаліков. Координація проекту – НГО "Культпрожектор" і НГО "Укрпростір"
Зміст: на стіні знаходиться величезне зображення з профілем української артистки Тоні Матвієнко. Восени 2016 року в Запоріжжі проходив конкурс, в якому вибирали малюнок для нанесення на стіну житлового будинку. На вибір було представлено сім ескізів Миколи Гончарова, одним з яких був малюнок профілю всенародної улюблениці Тоні Матвієнко. Саме це зображення було обкладинкою першого альбому співачки. Мурал "Дівчина з пташкою" виконаний в яскравих патріотичних кольорах – синьому і жовтому.

 

Природа – поруч

Де: обіч міської потужної автомагістралі Набережної, на під'їзді до Дубового гаю,
Час створення: 2016 рік
Автор: художники Єгор та Ілля
Зміст: на стінах в яскравих кольорах зображені тварини, птахи та комахи. "В урбаністичному середовищі природа сильно ущемлена, і люди, коли п'ять днів на тиждень бачать лише дім та роботу, забувають цінувати красу природи. Тобто в наших малюнках тема природи виникла, можна сказати, на підсвідомому рівні", – розповідають художники про тематику своєї роботи.

Квітучий мурал

квітучий мурал
Де: вулиця Парамонова, 8
Час створення: 2016 рік
Автор: Ілля Яковлєв
Зміст: на стіні медичної установи на чорному фоні намальовані яскраві листя та квіти. За словами містян, цей малюнок заворожує глядача та створює особливу магічну атмосферу.

Закохані

Закохані

Де: вулиця Авраменко, 1-а
Час створення: 2014 рік
Автор: студенти ЗДІА
Зміст: на стіні зображена молода пара, що сидить на березі моря, а над ними пролітає птах щастя. Зображення займає цілих 4 поверху будинку. Цікаво, що ескіз мешканці будинку вибрали самостійно.

Янголи

Де: фасад Запорізького центру науково-технічної і економічної інформації
Час створення: 2014 рік
Автор: автор ескізу – Світлана Стрінадкіна. Художники – Юлія Зінченко і Олексій Дрюченко
Зміст: художники зобразили оберіг для міста у вигляді двох ангелів, з метою зробити місто яскравим і позитивним.

КИРИЛІВКА

Єнот та папуга

Де: база відпочинку в Кирилівці
Час створення: 2018 рік
Автор: Віталій Гідеван (Gide1)
Зміст: на стіні зображені яскраві єнот, що купається, і завзятий папуга. Варто зазначити, що «Рубрика» вже розповідала про цей мурал та інші чарівні роботи Gide1 у матеріалі «Казкові звірятка на вулицях Києва. Художник Gide1 – про свої милі мурали» 

МЕЛІТОПОЛЬ

Черешня

Де: проспект 30 років Перемоги
Час створення: 2018 рік
Автор: не відомо
Зміст: на стіні зображене гроно темно-червоної черешні з зеленим листям, яку вгорі доповнює вишиванка. Черешня вважається візитною карткою Мелітополя. Цікаво що мурал малювали за гроші невідомого спонсора, а влада при цьому допомогла з технікою.

Кольорове диво

Де: трансформаторна будка на перетині вулиць Покровської та Михайла Грушевського
Час створення: 2018 рік
Автор: студенти училища культури
Зміст: на стінах будки зображені птах у традиційному українському стилі, українська хатинка, народні візерунки. За словами викладачів, для студентів процес створення муралу став гарною практикою і приводом зробити свій внесок у благоустрій міста. Варто зазначити, що студенти самі обирали малюнки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: