![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2018/08/31389489_1670788809707637_4551663953545003008_o-820x430-c-1.jpg)
Рись, Київ, вул. Азербайджанська 16/1, на гугл мапі Гродненський пр, 16/4, 2018 рік
Київ сьогодні сміливо можна назвати одним з головних центрів вуличного мистецтва східної Європи. Більш ніж 150 «пошарпаних» стін української столиці перетворилися в арт-об'єкти і фотозоні. У другому випуску спецпроекту «Навігатор по муралах» «Рубрика» показала ряд стінописів з усіх районів столиці, і тепер ми хочемо поговорити з творцями цієї краси.
У цьому матеріалі ми розповімо вам про художника, чиї малюнки наповнюють життя киян добротою і позитивом. Симпатичні пухнасті звірята і пернаті, в чиїх очах відбивається Всесвіт, дивляться на перехожих зі стін столичних будинків. Так! Це мурали відомого українського художника Віталія Гідевана (Gide1).
У розмові з Віталієм ми дізналися про його життя, уподобання і концепції барвистих муралів. Далі – пряма мова.
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2018/08/36228654_1738776622908855_8714237495371366400_o.jpg)
«ЛЮДИНА МОЖЕ ВСЬОМУ САМОСТІЙНО НАВЧИТЬСЯ»
Серйозно займатися малюванням я почав ще в 2007 році, в рідному місті Прилуки. У 2008-му переїхав до Києва на навчання, і тоді на Дніпровській набережній створив свій перший малюнок. На жаль, він вже давно зафарбований.
Самостійно малювати я почав з 17 років, всьому вчився самостійно. Адже людина сама може навчитися чомусь завгодно, якщо є сильне бажання і любов до своєї справи.
Спеціальної художньої освіти у мене немає, університет я закінчив за спеціальністю інженер-будівельник. Але мене завжди захоплювало те, як малює мій батько. Я з дитинства спостерігав за його творчістю, і це мене неймовірно надихало. Самостійно малювати я почав з 17 років, всьому вчився самостійно. Адже людина сама може навчитися чомусь завгодно, якщо є сильне бажання і любов до своєї справи.
Монументальним вуличним мистецтвом я займаюся вже років 10 років, а ось масштабні мурали в Києві почав малювати з 2016 року за власною ініціативою. Момент, коли сіра стіна розквітає яскравими фарбами і змінює навколишній світ – найпрекрасніший для вуличного художника.
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2018/08/14390652_1082888388497685_53022174797157617_n-580x400-c-1.jpg)
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2018/08/09dd66117039d379c6a5b48a56c4f23e-580x400-c-1.jpg)
«СВІТ ТВАРИН ГАРНИЙ І РІЗНОМАНІТНИЙ»
Чому я вирішив створити серію муралів саме з тваринами? Все просто. Світ тварин і птахів дуже гарний і різноманітний, проте сучасні умови життя часто призводять до загрози існування багатьох видів. В основному я зображую тих тварин і птахів, які занесені до Червоної книги.
Я дуже люблю природу, тому теми захисту тварин і навколишнього середовища, екології – ключові в моїй творчості. Хочеться, щоб люди розуміли – від наших дій залежить життя братів наших менших.
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2018/08/57cd575deec54.jpeg)
ДАРУВАТИ ЛЮДЯМ УСМІШКИ
Малюючи картини на стінах, я завжди використовую яскраві фарби. Зображення тварин і птахів намагаюся робити виразними, наповненими деталями, оточую їх природним середовищем.
Я хочу, щоб мої мурали дарували людям посмішки і гарний настрій в кам'яних джунглях міста. Своїми малюнками намагаюся дарувати людям більше добра. З цією метою я створив цілий зоопарк на стінах бойлерної біля метро "Печерська": там і слоненя, і тигр, і лисеня, і коні, і папуга.
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2018/08/1_5029-385x270-c-1.jpg)
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2018/08/820562_main-385x270-c-1.jpg)
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2018/08/19959089_1418996564848816_6439489024683108795_n-385x270-c-1.jpg)
«У КИЄВІ БІЛЯ 50 МОЇХ МУРАЛІВ»
Більшість моїх картин зосереджені в Оболонському районі, тому що моя основна робота знаходиться тут. Складність роботи для монументаліста – це брак часу. Я працюю графічним дизайнером і дуже складно знайти час для свого хобі. Створюю мурали до і після роботи.
Проте, малюю і в інших районах. Є багато моїх муралів на Печерську і Дарниці, і ще трохи – в інших районах Києва. Зокрема, нещодавно закінчив малюнок сови на Хрещатику (навпроти гімназії).
В цілому в Києві намалював вже більше 50 муралів. Зараз веду переговори про нові місця. Сподіваюся незабаром їх буде ще більше.
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2018/08/27867211_1598178990301953_7871249949933887478_n.jpg)
МАСШТАБ – ВСЯ УКРАЇНА
Мої малюнки прикрашають стіни не тільки в Києві, а й по всій Україні. Загальна кількість робіт перевищує 300 (від невеликих проектів до масштабних будівель площею більше 200 м2).
На даний момент мої картини є в Чернігові, Вінниці, Черкасах, Прилуках, Василькові, в Миколаївській області (Снігурівка і Євгенівка). Остання моя робота за межами Києва – це мурал в Кирилівці (Азовське море), де я зобразив купається в морі єнота і завзятого папугу. Адже літо – це малюнки на світанку, неспішні прогулянки, тепле море з чайками на пляжі і гарний настрій.