fbpx
Сьогодні
17:33 26 Вер 2018

Навігатор по муралах: чарівне Рівне і область

14 стінописів Рівненщини, які варто побачити

У спецрубрики «Навігатор по муралах» ювілей. Дев'ятнадцять випусків про те, що малюють на стінах великих та малих міст України вже позаду, і двадцятий ми присвятили Рівненщині.

Український муралізм ще тільки зароджується у цьому мальовничому регіоні, однак вулиці вже прикрашають чимало концептуальних стінописів. Як і минулого випуску, присвяченого Запоріжжю, «Рубрика» розповідає своїм читачам про зміст та історію створення муралів не тільки обласного центру, а і міст області.

РІВНЕ

Горихвістка

Де: вул. Міцкевича, 9
Час створення: 2018 рік у межах проекту «The Street Walls»
Автор: художники Віктор Челяда (Cash River) і Тарас Довгалюк (Taras Arm)
Зміст: на стіні будинку намалювали зображення птаха-горихвістки з каліграфічним написом «Моє місто».
Загальна вартість муралу – понад 100 тис. грн. «70 тисяч було виділено у рамках проекту «Рівне – місто унікальних подій», решта – це меценати: фірми, які надавали фарбу та різні будматеріали. Дуже тішить, що це спільна робота влади, депутатського корпусу, бізнесу, громадськості та активістів, адже робота проведена дуже велика», – розповідає одна з ініціаторів проекту, член правління ГО «Платформа взаємодій «Простір» Надія Гладкевич.

Янгол

Де: район Укрексімбанку, біля "Сталь-М"
Час створення: 2018 рік
Автор: художниця Маша Блага
Зміст: на стіні зображений маленький янгол, який заглядає у отвір дверей. Цікаво, що автором оригінальної ідеї та малюнку є грузинська художниця Ніно Чакветадзе.

"Taurus" (Телець)

Де: вул. Соборна, 11, стіна Національного університету водного господарства та природокористування, 1 поверх (у приміщенні)
Час створення: 2017 рік у межах проекту «The Wall»
Автор: Антон Akey
Зміст: на стіні зображений малюнок-алегорія. Згідно ідеї «від підземелля до небес», центральною композицією є африканська жаба-бик, що уособлює перемогу матеріального над духовним.

«Справи»

Де: вул. Соборна, 11, стіна Національного університету водного господарства та природокористування, 2 поверх (у приміщенні)
Час створення: 2017 рік у межах проекту «The Wall»
Автор: Віталій Brat
Зміст: на стіні зображений українець з оселедцем у традиційному вбранні, що поливає рослини, і тримає в руці чемодан з квітами. Ідея малюнку у тому, що людина – це сумарний результат контексту оточення та власних дій. Відданість своїй справі дає дорогу циклам переродження ідеї.

«Почуття»

Де: вул. Соборна, 11, стіна Національного університету водного господарства та природокористування, 3 поверх (у приміщенні)
Час створення: 2017 рік у межах проекту «The Wall»
Автор: Іванка Бородіна
Зміст: на стіні зображено, як розквітають «почуття» (рослини). Філософія муралу полягає в тому, що внутрішній світ людини може бути і складним, і простим одночасно. Все залежить від того, наскільки ти заглибишся у себе.

«Rising high» (Підіймаючись вгору)

Де: вул. Соборна, 11, стіна Національного університету водного господарства та природокористування, 4 поверх (у приміщенні)
Час створення: 2017 рік у межах проекту «The Wall»
Автор: Андрій АТ
Зміст: на стіні у патріотичних кольорах намальоване місто. Автор пояснює зміст свого витвору мистецтва філософською фразою: «Хтось будує срібне місто, хтось задоволений старим, комусь потрібна фарба чиста, хтось проростає золотим».

«The classics checked by time»

 

Де: вул. Соборна, 11, стіна Національного університету водного господарства та природокористування, 5 поверх (у приміщенні)
Час створення: 2017 рік у межах проекту «The Wall»
Автор: Вадим Oerse
Зміст: на стіні 5 поверху Національного університету водного господарства та природокористування митець вирішив намалювати класичне графіті – класику, перевірену часом.

Мурал, присвячений рівненським рятувальникам

Мурал, присвячений рівненським рятувальникам Мурал, присвячений рівненським рятувальникам

Де: вул. Павлюченка, 23, стіна приміщення аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління Держслужби надзвичайних ситуацій Рівненщини
Час створення: 2017 рік
Автор: один із митців краю, однак ім'я невідоме
Зміст: цей мурал присвячений пожежній тематиці і створений для рівненських рятувальників. Площа розпису становить близько 160 м.кв. прес-служба ГУ ДСНС у Рівненській області зазначає, що це – найбільший малюнок на пожежну тематику у стилі стрит-арт в Україні.

Маки

Маки

Де: вулиця Костромська, 41Б, стіна ресторану «Бармаки»
Час створення: 2017 рік
Автор: не відомий
Зміст: на стіні зображене поле з квітучими маками. Варто зазначити, що мурал був створений з нагоди свята Макавеїв.

Морські мурли

Морські мурли

Де: підземний перехід у мікрорайоні Боярка
Час створення: точно не відомо, орієнтовно 2016 рік
Автор: місцеві художники та дизайнери
Зміст: на стінах підземного переходу намальовані морські жителі – дельфіни та рибки, і захований на дні моря скарб. Яскраві малюнки дихають позитивом та підіймають настрій перехожим.

Брама

Брама

Де: вул. Коновальця
Час створення: 2016 рік
Автор: невідомий
Зміст: на стіні у абстрактному стилі зображена брама, яка символізує Рівне. Цікаво, що ц глядачів цей мурал викликає різні асоціації: хтось одразу бачить браму, хтось – частинки Lego, а хтось – зображення злого робота =)

Поезія стін

Поезія стін Поезія стін
Де: вул. Олени Теліги та пр. Миру
Час створення: 2017 рік
Автор: ГО "Ананас"
Зміст: активісти розписують стіни Рівного віршами українських письменників. Так на вул. Олени Теліги художники нанесли на стіну строфи з вірша поетеси, на честь якої названа вулиця. А на проспекті Миру активісти написали вірш Василя Симоненка.

ВАРАШ

Лелека

Де: стіна багатоповерхівки у мікрорайоні Перемоги,5, недалеко від Рівненської АЕС
Час створення: 2018 рік
Автор: художник з Києва Олексій Максимов
Зміст: на стіні зображений лелека, що розпускає крила, аби здійнятися в небо. Малюнок розмістився на стіні багатоповерхівки в центрі населеного пункту. Цей мурал – символічне поєднання сучасного вуличного мистецтва та древніх українських і поліських традицій. Цікаво, що митець – уродженець Вараша і навчався у місцевій школі.

ОСТРОГ

Авангардний алфавіт

Де: арка в п`ятиповерховму будинку в центрі міста
Час створення: 2016 рік у межах проекту «Код міста»
Автор: художники «Гараж Генг» спільно з учасниками Конгресу Активістів Культури, за підтримки Національного університету «Острозька академія» та відділу культури та туризму Острозької міської ради.
Зміст: за задумом авторів на острозькому муралі зображено дві абетки. Вони починаються по центру, одна з літери А, інша з Я. Перша йде в прямому порядку з лівої сторони, друга в протилежному напрямку. Концепція полягає в тому, що один алфавіт закінчується в іншому і знову починається, утворюючи безкінечність.

«Ми подумали, що Острог поміж всього іншого, відомий книгодрукуванням. а всі книги містять у собі літери. Оскільки в Острозі був надрукований перший Буквар, символічно ми вирішили зобразити саме абетку. Літери на стіні ‒ це новий сучасний шрифт, розроблений харківським дизайнером», ‒ розповідає один з учасників проекту «Метамісто» Андрій Онищенко.

На жаль, за словами Андрія, у волонтерів не все вдалося, адже вони не отримали достатньої підтримки від місцевих волонтерів. Тому чудову ідею не вдалося втілити належним чином.

Більше про мурали з усіх куточків України дізнавайтеся у нашому спецпроекті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: