Що робити, якщо вашу машину евакуювали, які ви маєте права, у скільки вам обійдеться неправильне паркування в Києві та чому бюджет не поповнюється через порушників правил ПДД — розповідаємо у матеріалі.
За ІІІ квартал 2020 року за інформацією Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, у Києві евакуювали 17 872 автомобіля, які були припарковані всупереч ПДД, а до міського бюджету за порушення правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксованих у режимі фотозйомки (відеозапису) надійшло 5 мільйонів гривень.
Проте якщо бути трохи уважнішими та знати, скільки "коштує" неправильне паркування, коли вашу машину евакуювали, виникають питання. Журналіст Сергій Грішин підрахував:
Якщо розділити 5 млн на 17872 авто = 279,76 грн.
Проте ця сума лише наближена до реальності, тому що забрати машину зі штрафмайданчика значно дорожче.
Якщо вашу машину евакуювали, доведеться сплатити штраф в розмірі 255 гривень, оплатити послуги евакуатора — майже 1300 гривень та зберігання авто на штрафмайданчику — 144 гривні за добу, навіть якщо ви забираєте автомобіль одразу після евакуації, а якщо ваше авто було евакуйовано у п'ятницю ввечері, забрати його можна буде тільки у понеділок, втричі більше сплативши за зберігання авто на штрафмайданчику.
Таким чином, середній чек від евакуації авто — 1700-2000 гривень, але бюджет отримує всього 279 грн з автомобіля.
Тобто, 17872*2000= 35 744 000 грн зібрано, а в міській бюджет йде лише 5 000 000 грн.
Справа в тому, що послуги евакуації надаються не тільки комунальними евакуаторами, але й приватними компаніями, які уклали договори із транспортним департаментом КМДА. Перелік таких компаній є на сайті департаменту, всього їх 7.
В основному автомобілі евакуюють з центру Києва, а у більш віддалених районах евакуатори з'являються рідко, скоріш стихійно, ніби в рамках якоїсь щомісячної акції. Фіксована сума евакуації — 1300 гривень, але транспортування автомобіля з центру столиці до найближчого майданчика зазвичай не перевищує 300-400 гривень. Таким чином, ціни невиправдано завищені з невідомих причин.
Перш за все важливо сказати, що автомобіль евакуюють тільки в тому разі, коли водія немає поряд із транспортним засобом. Якщо водій на місці, інспектор з паркування просто виписує штраф, а якщо водій підійшов вже після того, як було викликано евакуатор, виклик скасовується інспектором.
Випадки, у яких автомобіль евакуюють, перелічені в ст. 265-4 КУпАП. Ваше авто евакуюють, якщо його:
1) поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
2) розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, а саме:
3) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
4) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
5) розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
6) перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
7) порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.
Крім перелічених у цій статті випадків, є лише 2 порушення, за які транспортні засоби можуть евакуювати:
8) паркування на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів особами, які не мають відповідних пільг (крім випадків, визначених ч.6 цієї статті), або на місцях, не призначених для паркування відповідних транспортних засобів;
9) паркування на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи кількома).
Цей перелік є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Таким чином, далеко не кожна неправильна зупинка чи стоянка повинна мати своїм наслідком евакуацію транспортного засобу.
Якщо ви повернулись до авто, але не знайшли його там, де паркували, скоріш за все, його евакуювали. Щоб його забрати, потрібно:
Вся процедура займає близько години.
Зверніть увагу, що процес евакуації транспортного засобу має бути обов'язково зафіксованим в режимі фотографування чи відеозапису. Відсутність такого фіксування є підставою для позитивного результату в суді та службового розслідування щодо працівників уповноважених підрозділів Нацполіції України.
Ви можете оскаржити тимчасове затримання транспортного засобу (процедуру евакуювання) окремо або разом із постановою про накладення штрафу. Для цього потрібно скласти позовну заяву та подати її у міськрайонний суд за місцем відповідача.
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Якщо ви не знаєте, ким хочете стати в майбутньому, запевняємо — ви не одні. Ця… Читати більше
Discover five inspiring stories of bikers from around the world who ventured on long and… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.