fbpx
Сьогодні
Можливості 09:35 03 Лис 2020

Якісна освіта не за всі гроші світу: поради для молоді

Освітні та кар’єрні можливості від ЄС

English version here

Ще століття тому доступ до якісної освіти був привілеєм незначної частки суспільства навіть у найзаможніших з них. Сьогодні ж можливості навчання та побудови кар'єри стали доступніші – для цього не обов'язково вступати до університетів Ліги плюща чи наймати найкращих репетиторів. 

Розповідаємо, які освітні можливості для українських студентів відкриває Євросоюз, а також – як найефективніше скористатись цими можливостями.

Найперше, на що варто звернути увагу – європейські освітні програми та стипендіальні програми від країн-членів ЄС. Найпотужнішим освітнім проєктом від ЄС є Erasmus+, який поєднує у собі одночасно декілька програм по різним напрямкам. Абітурієнтам та студентам точно варто звернути на дві можливості:

  1. Програма академічних обмінів – це можливість замінити один чи декілька семестрів навчання у своєму університеті на партнерський університет у ЄС. Ця опція буде цікавою для тих, хто хоче спробувати студентське життя та навчання у Європі, щоб зрозуміти, чи вступати в цей університет далі.
  2. Програми спільної магістратури – це дворічні програми, які дають можливість навчатись по одному року у двох партнерських університетах. Така програма особливо цікава для студентів, які проводять регіональні дослідження чи порівняння систем країн. Наприклад, вивчення польсько-українських відносин в університетах Польщі та України дасть більше можливостей доступу до архівів чи експертів.

Окрім можливостей ЄС є також чимало програм від різних європейських країн, наприклад, DAAD у Німеччині або Visby у Швеції. Хоча більшість стипендій є взаємовиключними, тільки від вас залежить, як саме ви скористаєтесь можливостями. Наприклад, піврічний обмін за програмою Erasmus часто стає першим кроком до вибору подальшого університету для магістерської програми.

Освітні та кар'єрні можливості від ЄС

Європейські програми в Україні

Тим не менш, за цікавими можливостями не обов'язково їхати за кордон. Чимало європейських освітніх програм існує вже в Україні, що особливо актуально в умовах закритих кордонів та часткового локдауну. Такі програми часто поділені за аудиторією: для громадських організацій, журналістів, студентів.

Для студентів цікавою може бути програма EU Study Days. Це сконцентрована короткострокова програма неформальної освіти про євроінтеграцію, українськи реформи, а також україно-європейські відносини. Декілька разів на рік ця 4-денна програма об'єднує студентів та випускників з усієї України задля обговорення тем євроінтеграції, реформ та особистісного розвитку з найкращими експертами та викладачами у цих темах. 

Такі програми мають одразу декілька переваг, навіть якщо ви плануєте згодом вступати до європейського університету. По-перше, це гарна можливість краще зрозуміти, що вас цікавить, яку дисципліну ви б хотіли вивчати, або ж – який громадський чи бізнес проєкт ви б хотіли реалізувати в майбутньому. Іншими словами – це шведський стіл з пропозицій всього цікавого, що можна вчити чи розвивати далі. Крім того, це також можливість отримати пораду чи навіть рекомендацію від фахівця, що буде суттєвою перевагою при вступі.

По-друге, саме під час таких подій ви можете краще познайомитись з українськими та європейськими експертами, науковцями та політиками. Це особливо цікаво для тих, хто планує свою подальшу освіту та кар'єру в міжнародних відносинах, державних чи громадських організаціях. Хоча і для бізнесу зайвим не буде.

Освітні та кар'єрні можливості від ЄС

Європейські стажування

Навчання – це круто, але стажування – ще краще. У багатьох європейських інституціях є регулярні набори на оплачувані стажування. Хоча для частини з них європейське громадянство є обов'язковою вимогою, у більшості випадків стажування відкриті і для українських студентів та випускників. 

Найбільш популярний варіант – стажування в Європарламенті. Таке стажування майже не має додаткових вимог (окрім знання англійської, відсутності судимості та юного віку). Крім того, програми стажувань є в Єврокомісії та окремих галузевих департаментах ЄС. У деяких випадках вам знадобиться відповідна освіта (юридична, економічна, аграрна тощо) або знання додаткових європейських мов. Усі ці програми регулярні та мають постійні набори раз або двічі на рік. А всі можливості можна переглянути на єдиному кар'єрному порталі ЄС – EPSO

Освітні та кар'єрні можливості від ЄС

Нетворкінг та спільноти

Ще однією можливістю від ЄС, якою можуть скористатись українські студенти, є важливі та цікаві знайомства. Ця перевага часто залишається непоміченою та недооціненою, хоча саме вона часто є тим переломним моментом, який допомагає досягти максимальних успіхів. 

По-перше, мова йде про спільноту однодумців. Наприклад, проєкт EU Study Days має вже понад 1300 випускників, які не лише обмінюються між собою досвідом та ідеями, але й втілюють спільні проєкти. Нові знайомі зможуть допомогти порадою з вивченням іноземних мов, подачею документів в іноземний університет, написанням грантової заявки, або ж просто дадуть заряд мотивації. Крім того, такі спільноти часто є осередком нових ідей та проєктів. Це можливість залучити у свою команду фахівців у різних сферах з різних регіонів.

Насамкінець варто зазначити, що всі ці можливості – лише інструменти. Так само, як викрутка, ноутбук чи big data, вони не можуть нічого змінити за вас самих. Втім, набагато краще знати про їх наявність, а також вміти їх використовувати. Оскільки саме це відкриває доступ до найкращої освіти та кар'єри, не вимагаючи від вас нічого, окрім зусиль.

1651

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Іванка

Рекомендую сертифікаційні курси польської мови, для легкого вступу у виші Польщі!
https://imclasses.com/

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: