У День морозива ділимося цікавинками з усього світу і 5 нескладними рецептами для приготування домашнього морозива на будь-який смак
Яким би не було це літо, посушливим чи дощовим, спекотним чи таким, що не обійтися без "літнього пуховичка", багатим на плани та подорожі чи карантинним з маршрутами дім-робота-супермаркет, безумовно, перш за все, воно є сезоном морозива.
Морозиво — смак дитинства, його люблять усі. Хіба ж це не диво: достатньо всього-навсього розкрити яскраву упаковку, скуштувати ароматну прохолоду, і вмить повертаєшся туди, де і дерева були вищими, і проблеми меншими, і час не так швидко линув. Туди, де від ранку до вечора — ціла вічність, кожна мить якої сповнена дивами, а перед сном, солодким-пресолодким, наче додаткова, призова, порція морозива — мамині обійми і казки.
Морозиво — це не тільки ностальгія і смакота, а ще й багато дивовижних фактів і історій.
Зібрали для вас 20 найцікавіших, а на додачу — 5 рецептів домашнього морозива, приготувати яке під силу кожному.
1. В літні місяці в усьому світі кожні 3 секунди продається одна порція морозива. Згідно зі статистикою, найбільші ласуни живуть у Сполучених Штатах Америки — середньостатистичний американець з'їдає 24 літра морозива за рік, а 9 з 10 жителів США завжди мають у своєму холодильнику морозиво для всієї родини. Українцям до цього рекорду ще їсти і їсти — наш рівень споживання вдесятеро менший. Загалом щорічно у світі купують близько 15 мільярдів літрів цих холодних ласощів. Такою кількістю морозива можна б було наповнити 5000 олімпійських басейнів.
2. До речі, морозиво з'явилося на світ на 2000 років раніше за олімпіаду. Ще в 3000 році до нашої ери в Китаї пригощалися десертом зі снігу та льоду, змішаних з зернятками граната та шматочками апельсинів і лимонів. Рецепти і способи зберігання цих ласощів були розкриті в XI столітті до нашої ери в одному з китайських манускриптів.
3. До Європи фруктове морозиво або, як правильно говорити — щербет, потрапило завдяки Марко Поло, саме він привіз його рецепт з Китаю. Хоча ще раніше при дворі римського імператора схожі прохолодні десерти теж подавали до столу. Є легенда, що вздовж Аппієвої дороги вишикувалися бігуни, вони передавали один одному посудини зі снігом, здобутим з гірських вершин, щоб швидко доставити його до імператорської кухні. Там сніг перетворювали на смачні ласощі, додаючи фруктовий сік і подрібнені фрукти. Небайдужим до морозива був і Наполеон, імператор Франції. Навіть у засланні на острові Святої Єлени він без морозива до трапези не приступав. Найімовірніше, ці ласощі рятували його від депресії і підсолоджували гіркоту поразки.
4. З часом морозиво з фруктів, яке так любили імператори всіх часів і народів, поступилося популярністю іншим сортам. Зараз найпопулярнішим у світі є ванільне морозиво — його придумав французький кулінар Тірсен у 1649 році, друге місце займає шоколадне, третє — фруктове. Але незалежно від сорту найщасливіший день у всього морозива один, і це — неділя. Саме по неділях його продажі помітно зростають; такий сплеск популярності пояснюється тим, що недільний день пов'язаний у більшості людей з відпочинком і відчуттям щастя, яке гарантоване після улюбленого десерту.
5. У сучасного фруктового морозива є родич-конкурент — фруктовий лід. Цей вид морозива був відкритий зовсім випадково 11-річним американцем Френком Епперсоном. Одного вечора 1905 року хлопець забув склянку з лимонадом на ганку свого будинку. Вночі вдарив мороз, і напій замерз разом з паличкою для перемішування. Вранці Френк вирішив спробувати на смак замерзлий напій і залишився в повному захваті. Через 20 років він запатентував свій рецепт і почав виробництво фруктового льоду.
6. Вафельний ріжок для класичного морозива з'явився вперше 115 років тому на ярмарку в Сент-Луїсі. У продавця раптово закінчилися тарілочки, і йому просто довелося викрутитися з ситуації за рахунок використання підручних засобів. Посудом для морозива стали вафлі, які продавалися неподалік.
7. У Японії кухар випадково винайшов морозиво, яке не розтікається за температури 28 градусів. Він хотів придумати новий вид кондитерських виробів з "негарної" полуниці, яка виросла невдалої форми і не підходила для продажу. В ході експериментів японець виявив, що при додаванні екстракту полуниці в крем, продукт починає застигати. Полуничний екстракт заважає жиру і рідині швидко випаровуватися і тому десерт зберігає форму навіть під впливом високих температур. Це відкриття стало у пригоді для приготування морозива, яке отримало назву Kanazawa Ice.
8. Серед винахідників морозива є не тільки професійні кулінари, кмітливі підприємці і допитливі школярі, а й навіть політики. Колишня прем'єр міністерка Великобританії Маргарет Тетчер до початку політичної кар'єри займалася хімією і брала участь в розробці рецептури м'якого морозива.
9. Морозиво не тільки народжується, а й може бути похованим. Цвинтар морозива розташований в місті Вермонт (Нова Англія). Компанія Ben & Jerry відправляє туди ті види ласощів, які виявилися невдалими або не користувалися попитом. На кожному надгробку написана епітафія, список інгредієнтів "померлого" сорту морозива і пік популярності смаку.
10. Радянський пломбір, за яким деякі так люблять сумувати, зовсім не "радянський", його батьківщина теж в Америці. У 1936 році Сталін направив народного комісара харчової промисловості Мікояна у відрядження, та не будь-куди, а прямо у лігво ідеологічних ворогів — у США. У Нью-Йорку радянська делегація випробувала і відібрала 8 сортів морозива для СРСР. Пломбір вершковий і молочний, крем-брюле, ескімо, ванільне і фруктове морозива були рекомендовані до виробництва. Перші зразки схвалених партією ласощів з'явилися в 1937 році, а через рік в столиці СРСР побудували перший завод з виготовлення морозива за американською рецептурою і на американському устаткуванні, яке теж закупили в США.
11. Найбільша офіційно зареєстрована кількість видів морозива – 860 сортів. Такий вражаючий вибір має кафе-морозиво Coromoto у Венесуелі. У меню: морозиво з креветками і кальмаром, з пивом, помідорам, тунцем, рожевими пелюстками, горілкою й ананасами, сардинами та бренді, часником і спагетті, картоплею і каперсами. Тут точно можна розгубитися: і від асортименту, і від того, що вже зовсім не зрозуміло, чи за десертом ти прийшов, чи вже одразу пообідати.
12. Картопляне морозиво не така вже й дивина для фотографів, які працюють в рекламі. Морозиво надзвичайно примхливе і миттєво тане під світлом софітів. Саме тому його завжди замінюють на масу, схожу за фактурою. У кожного фотографа є свій секрет, але ось що найчастіше використовують замість морозива: гелеву або силіконову масу, картопляне пюре з барвниками, борошно або цукрову пудру з кукурудзяним сиропом або кремом. Красиві ріжки для зйомок теж складно знайти, тому часто фотографи "доліплюють" їх самостійно або використовують муляж. А щоб з готового десерту красиво стікав джем, під нього підкладають тонкий шар поліетилену.
13. Для оцінки нових сортів морозива професіонали користуються золотими ложками. Золото не має смаку і запаху, тому професійні дегустатори використовують ложки з цього дорогоцінного металу. Істинному смаку морозива ніщо не повинно заважати!
14. А ще в світі є ресторан, де можна золоту ложку отримати до морозива у подарунок. Правда, і морозиво, яке ви будете куштувати, не просте. Ексклюзивний вид морозива з меню відомого в Нью-Йорку ресторану Serendipity коштує 1000 доларів за порцію. Це так зване "золоте" морозиво. Його покривають тоненьким шаром їстівної золотої фольги і подають з трюфелями, екзотичними фруктами і марципанами.
15. Смажене морозиво — найпопулярніший десерт у Мексиці. З морозива формують кульки і гарненько заморожують, потім вони послідовно обвалюються в борошні, яйцях і паніровці, знову заморожуються, і перед самою подачею на стіл швидко обсмажуються у фритюрі. А ще у Мексиці, де всю їжу їдять гострою, морозиво теж посипають пекучим перцем.
16. Одним із законодавців моди на чорне морозиво стало нью-йоркське кафе Morgenstern's. Потрібний колір тут отримують за допомогою кокосового попелу, який отримують випалюванням і обробкою залишків кокосової шкаралупи. За смак морозива відповідають кокосова крихта, масло і молоко. Для посилення чорного ефекту крім звичайних вафельних ріжків пропонують і чорні.
17. Без рекордів у світі морозива теж не обійшлося. У 2011 році в Канаді було створено "крижане диво", яке увійшло до книги рекордів Гіннеса. Шалено величезний торт-морозиво важив більше 10 тонн! Співробітники з компанії "Дейра Куїн" працювали над ним протягом 14 годин. В якості основних інгредієнтів було використано 150 кг шоколадного печива, 9 тонн морозива і 90 кг здобних булочок. Торт розмістили на одній з площ міста. Всі, хто там знаходився, могли безкоштовно поласувати цим диво-десертом.
Житель Італії Дімітрі Пансьєра теж потрапив до Книги рекордів. Він зібрав найбільший в світі ріжок з морозивом — зі 125 кульок. Таким чином він не просто став рекордсменом, але і побив свій власний рекорд, адже минулого разу на ріжку вмістилися "лише" 109 кульок.
18. У Сполучених Штатах Америки застуда лікується не тільки медом і малиною, а й "грілками" з льодом, холодним душем, і спеціальним морозивом. У складі такого десерту є лимонний сік, імбир і мед. Також був випущений варіант лікувального морозива з бурбоном і кайєнським перцем.
19. За статистикою, кожні 5 осіб зі 100 пригощають морозивом своїх домашніх улюбленців. Однак фахівці на питання, чи можна собаці морозиво, дають однозначну негативну відповідь. Саме тому в Португалії створили спеціальне морозиво для собак. У такому морозиві відсутній цукор, але є безліч вітамінів, що надають блиску шерсті тварин.
20. Сучасне морозиво, яке ми купуємо в магазині, може на 50 відсотків складатися з повітря. До його складу також входять вода, цукор, молоко, жири та різноманітні фарбники, стабілізатори та емульгатори. А також смакові та ароматичні добавки. Дуже часто молока в складі морозива всього 5 відсотків від загального складу.
Якось не дуже приємно купувати повітря, еге ж? То чому б не спробувати приготувати морозиво самим? Ця п'ятірка простих рецептів морозива під силу навіть не дуже досвідченим кулінарам.
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Для цього морозива треба вибирати найбільш стиглі банани, можна з чорною шкіркою. Вони солодші, ніж недозрілі, тож у готовому десерті можна зовсім обійтися без підсолоджувачів.
Приготування:
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.