Для багатьох грудень 2021-го закрутився не стільки навколо подарунків і дедлайнів, скільки навколо… одягу й скандалів. Спершу був серіал “Емілі в Парижі”, де творці зібрали карикатурний і образливий образ українки, що страждає від несмаку, а тоді розгорівся скандал навколо Христини Тишкун і її сукні, у якій вона відвідала офіційний захід.
А далі був хейт. Багато хейту. "Рубрика" вирішила розібратися, що з цим всім не так. Що треба пам'ятати, обираючи одяг на офіційні зустрічі і, головне, про що треба замислитись перед тим, як критикувати тих, чий вибір не сподобався.
Попри те, що більшість жінок не є ні зірками Netflix, ні працівницями Міністерства освіти і науки, вони все одно стикаються з критикою свого зовнішнього вигляду. І йдеться не тільки про випадки, коли одяг справді недоречний для того чи іншого заходу або місця.
Ми вирішили запитати у наших читачок, чи стикалися вони колись із хейтом через свій одяг і зовнішній вигляд загалом. Спойлер: так.
"Якось в селі прийшла до церкви в джинсах і кросівках. Я приїжджала до батьків свого тоді ще хлопця, а зараз чоловіка в гості на два дні. Звичайно, що я не брала якийсь спеціальний одяг для церкви. У намарафечених дівок під церквою очі на лоба полізли. Одна запитала: «Тримаєш красиве плаття на вечір в клуб?» Я випала. Ми з чоловіком навіть не збиралися туди. І взагалі, я вважаю, якщо твої молитви щирі, то неважливо, в чому ти вдягнена", — розповіла Ольга.
"Якщо я не нафарбована приходила на навчання, деяким людям одразу кортіло сказати, який в мене хворобливий невиспаний вигляд. Дякую, я відображаюся в дзеркалі.
А коли через проблеми зі шлунком до мене вчепилося акне, одна знайома, побачивши мене вперше за довгий час, дозволила собі відсунути вбік моє напущене на вилиці волосся, щоб краще роздивитися (це все було на людній вулиці в центрі міста) і прокоментувати: «боже, який жах». Додам, що це було одразу після привітання", — згадує Олександра.
"Коли одягалася на посвяту на першому курсі у звичайний одяг, а не святково, як всі на мене дивно дивилися і шепотілися за спиною. Не знаю, чи можна це вважати критикою/хейтом, вона не була відкрита", — ділиться Діана.
Так стається часто. До зовнішності жінок прикуто багато уваги і, як правило, виправдати очікування публіки складно. Ймовірність того, що для когось жінка виглядатиме занадто яскраво, а для когось занадто "сіренько", завжди зашкалює. Але чи дійсно це варте такої уваги?
Офіційно-діловий стиль як для жінок, так і для чоловіків, має купу різних нюансів. Аби перерахувати всі, потрібно писати окремий посібник, що успішно роблять експерти з ділового стилю. Ми ж озвучимо кілька базових правил для жіночого ділового стилю:
Гаразд, а що, як ми бачимо людину, яка не дотрималася цих правил і виглядає недоречно? Перш за все, не варто позбавляти її права на помилку і, відштовхуючись від того, як вона виглядає, знецінювати її здобутки й навички. Недоречна поведінка завжди лишає гірший післясмак, ніж недоречний образ.
Судячи з того, як на зовнішній вигляд жінки реагує суспільство, корінь проблеми насправді глибше, ніж здається. Наприклад, міністр освіти Сергій Шкарлет не втратив свою посаду, коли у його наукових роботах виявили плагіат, що є аргументом на користь позбавлення наукового ступеню.
Але його заступник Ігор Грабарук витратив роботу вже за кілька днів після того, як з'явився на офіційний захід з помічницею в обтислій сукні і з відвертим декольте.
Журналістка і феміністка Емма Антонюк прокоментувала історію у своєму інстаграмі, доречно підкресливши, що ми досі живемо у патріархальному світі, який має подвійні стандарти щодо жінок.
"Світлини освітянки у хутрі — це дзеркало, в яке дивиться українське суспільство — і не впізнає себе. Так мій кіт біситься, атакуючи власне відображення. Ми десятиліттями творимо цей конструкт жінки-прикраси. І коли дивимося на наслідок, відхрещуємося від свого творіння…
Дівчатка ростуть у світі, де суспільство різними способами тисне на них: будь красивою, спокушай, будь конкурентною на ринку припухлих губ і тонких талій. Цей тиск доводить до естетичного божевілля і створює таких «франкенштейнів»: жінок з губами-качечками та освітянок у соболях", — написала Емма Антонюк.
На це ж вказала "Міс Україна Всесвіт" Анна Неплях. У своєму інстаграмі вона написала:
"Яку огидну ситуацію я зараз спостерігаю, де люди навіть не соромляться у себе виставляти на сторінках те, як вони шеймлять і булять помічницю міністра за її відверте вбрання. Те, що вона одягнена недоречно і не відповідає дрес-коду — факт, але хіба можна за це вішати ярлики, знецінювати її посаду і опускати по соціальній драбині?
Я вважаю, що кібербулінг — зло 21 століття. Це той самий аб'юз і психологічне насильство, але від незнайомих людей. В епоху інтернету необхідно впроваджувати нові закони, де за хибну інформацію та образи людина має відповідати".
Рішення бувають погані і хороші. Яке наступного разу приймете ви, залежить від багатьох факторів. Але щоб максимально наблизитися до хороших рішень в плані стилю, дизайнери радять:
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Якщо ви не знаєте, ким хочете стати в майбутньому, запевняємо — ви не одні. Ця… Читати більше
Discover five inspiring stories of bikers from around the world who ventured on long and… Читати більше
Що потрібно, аби памʼять про загиблих жила, та які підходи для цього створюють у світі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.