fbpx
Сьогодні
Фото 11:59 26 Бер 2025

Одарка повернулася з іншим птахом, а не з Грицьком: вчені повідомили про зміни у зірковій парі лелек з Полтавщини

Фото: Скриншот з відео

У Полтавській області в селі Леляки у гнізді зіркових лелек, за яким цілодобово ведуть відеоспостереження, насправді можуть бути не Грицько та Одарка, а Одарка з іншим птахом.

Так вважає співробітник Національного природного парку "Пирятинський" Анатолій Подобайло у коментарі "Суспільному".

Дослідники припускають, що 22 березня у гніздо в селі Леляки Пирятинської громади повернувся не улюбленець публіки Грицько, а лише Одарка. А вже опісля до неї міг приєднатися інший молодий птах.

Зазвичай першим з вирію повертається самець, але цьогоріч ситуація змінилася. Цієї весни лелеку, який з'явився у гнізді 22 березня, спочатку прийняли за Грицька.

Лелеки

Фото: Скриншот з відео

Лелеки

Фото: Скриншот з відео

Та незабаром прилетів ще один птах, і дослідники вирішили: ймовірно, першою повернулася Одарка, а новий птах – її молодий партнер. Попри це, імена для пари залишаться незмінними.

"Пара склалася, і для нас він – Грицько, а вона – Одарка, попри багато загадкових фактів та питань, на які поки немає відповідей. А, може, й не буде. Але будуть нові спостереження. І, здається, у новому сезоні буде багато чого по-новому, не так, як торік. Будемо спостерігати, бо прогнози – справа невдячна", розповідають у нацпарку "Пирятинський".

Лелеки

Фото: Скриншот з відео

Лелеки

Фото: Скриншот з відео

Нагадаємо, що 23 березня стало відомо, що до села Леляки Полтавської області 22 березня вперше цієї весни повернувся зірковий лелека Грицько. Птах уже всьоме поспіль з 2019 року прилетів до рідного гнізда. Нагадаємо, що дослідники ведуть цілодобову відеотрансляцію.

Раніше ми писали, що українські розробники створили мобільний додаток для відстеження кількості лелек. Ці дані є важливими для науковців, які вивчають стан популяції цих птахів і розробляють нові заходи для їхнього збереження.

Варт додати, що у громаді на Харківщині з'явився простір біорізноманіття — тут місцеві жителі разом з науковцями створюють куточок дикої природи. Для чого це і як працює таке рішення, розповідає "Рубрика" у статті: "Простір біорізноманіття: як на Харківщині місцеві та науковці об'єднуються заради дикої природи".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: