Це 100% станеться: Трамп упевнений, що США зможуть взяти контроль над Гренландією

Фото: ОП
Глава Білого дому Дональд Трамп висловив впевненість у тому, що Сполучені Штати Америки візьмуть контроль над Гренландією, і вважає, що це 100% станеться.
Про це заявив президент США в інтерв'ю NBC News.
Глава Білого дому зазначив, що у нього ""абсолютно точно" були реальні розмови про анексію Гренландії".
"Ми отримаємо Гренландію. Так, 100%", – заявив президент США, коментуючи можливість анексії острова.
З його слів, існує "хороша ймовірність" того, що США здійснять це без застосування військової сили, але додав, що "нічого не знімає зі столу".
На питання про те, який сигнал анексія Гренландії надішле росії й решті світу, Трамп відповів: "Я не думаю про це. Мене це не хвилює".
"Гренландія – це дуже окрема тема, зовсім інша. Це міжнародний мир. Це міжнародна безпека і сила. У вас є кораблі, що плавають за межами Гренландії з росії, Китаю та багатьох інших місць. І ми не дозволимо статися тому, що може зашкодити світу або Сполученим Штатам", сказав Трамп.
Що відомо про політику США щодо Гренландії
10 березня Дональд Трамп звернувся до жителів Гренландії, пообіцявши зробити їх багатими, якщо країна приєднається до Сполучених Штатів.
Загалом, в останні кілька місяців Трамп неодноразово висловлював наміри встановити контроль США над Гренландією. Так 13 березня, під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте він висловив упевненість, що острів буде анексовано.
Водночас прем'єр-міністр Гренландії Муте Егеде під час новорічної промови заявив про своє прагнення незалежності від Данії. Зараз арктичний острів є автономною самоврядною територією у складі Данії.
Окрім того, сотні громадян вийшли на вулиці на знак протесту проти заяв президента США Дональда Трампа щодо "анексії" острова.
А 27 березня стало відомо, що високопоставлена делегація США на чолі з Ушою Венс, дружиною віцепрезидента Джей Ді Венса, здійснить візит до Гренландії цього тижня на тлі просування ідеї анексії острова американським президентом Дональдом Трампом.
Своєю чергою прем'єр-міністр Гренландії Муте Буруп Егеде закликав міжнародну спільноту відреагувати. Він звинуватив Вашингтон в "іноземному втручанні".
Також міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен закликав керівництво Сполучених Штатів змінити тональність заяв довкола Гренландії, та закликав спільно пошукати рішення для того, щоб зміцнити безпеку в Арктиці.