Британський музикант написав пісню про звільненого з полону Максима Буткевича

Британський музикант Лемез Ловас випустив пісню Call Me Maks ("Називай мене Макс") про звільненого з полону журналіста та правозахисника Максима Буткевича. Композицію створили в межах кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення українських військових та цивільних, які перебувають у російській неволі
Про це повідомили в ініціативі, пише Рубрика.
Як відомо, український журналіст і борець за мир Максим Буткевич є співзасновником Центру прав людини ZMINA та незалежної медіаорганізації "Громадське радіо".
Лемез та Максим уперше зустрілися у 2003 році в Лондоні, коли останній працював журналістом у BBC World Service Radio в українському відділі. Тоді музикант керував гуртом Oi Va Voi. Коли Макс у 2006 році поїхав з Лондона, друзі продовжили стежити за роботою одне одного в інтернеті.
Після початку повномасштабного вторгнення Максим Буткевич став до лав ЗСУ, а через кілька місяців він потрапив у полон. Чоловіка утримували в окупованій Луганській області та засудили до 13 років позбавлення волі за сфабрикованою справою.
"Одного дня я побачив, що його акаунти в соціальних мережах зникли й зв'язався з нашою подругою Світланою, щоб запитати, чи не знає вона, що відбувається. Через кілька днів вона мені розповіла: Макса схопили. У шоці я запитав її, що ми можемо зробити. Вона відповіла: "Робіть те, що вмієте".
Ми познайомилися завдяки музиці, тож я спробував написати щось на основі його особистості, його мужності, його улюблених гуртів. Це була найважча річ, яку я коли-небудь намагався написати. Минали місяці, а новини про Макса ставали дедалі гіршими, і той факт, що я не міг закінчити цю пісню, сильно тиснув на мене. Перші два куплети вийшли за день: останній, що описує його життя у в'язниці, зайняв понад 6 місяців", — розповів Лемез.
Співавторами треку стали такі музиканти:
- Юрій Гуржи (RotFront, Жадан/Гуржи);
- продюсер SneakyBeats (Jem);
- гітарист Тома Велхема (Thirteen Senses);
- вокалістка Майї Джеймс (Kyoto Jazz Massive, Mark De Clive Lowe).
Завдяки співпраці пісню вдалося завершити у жовтні 2024 року. Того ж місяця у межах обміну полоненими Максима Буткевича звільнили після двох років і чотирьох місяців у неволі.
Зараз журналіст продовжує свою правозахисну діяльність, допомагаючи поширювати інформацію про тисячі затриманих, як українських військовополонених, так і цивільних осіб, які залишаються в російському полоні.

Фото: "Медійна ініціатива за права людини"
"Почувши цю пісню вперше, я, напевно, вдруге після звільнення [з в'язниці] відчув, як сльози наповнюють мої очі й котяться. За невеликим винятком, все настільки точно, не тільки про обставини, а й про настрій, про те, що відбувалося не тільки зовні, а й всередині мене. Це сутність кожної людини — бути вільною.
Зараз я це особливо відчуваю і розумію, що це стало можливим тільки завдяки всім цим людям, які боролися за моє звільнення. І тепер я збираюся всім серцем і всіма силами долучитися до боротьби за тих, хто досі перебуває в полоні, за моїх побратимів і посестер, яких я змушений був залишити.
Вони не покинуті, ми визволимо їх якнайшвидше, їм це дуже потрібно, і їхнім родинам це потрібно. Тому третя частина пісні також дуже, дуже доречна. Дуже багато людей в Україні, сім'ї та друзі наших військовополонених і цивільних, які потрапили в полон, чекають цього". розповідає Максим.
Нагадаємо, що митець та військовослужбовець 3-ї штурмової GRABAR (Олег Грабар) та продюсерка YUVI (Уляна Автенюк) випустили дебютну спільну пісню "ЧТМС": вони поєднали з авторським текстом вірш Ліни Костенко "Чи ти мій сон".

"А янголи теж грають на бандурах?": як у Житомирі філармонійна студія об'єднала професіоналів і аматорів

Чемеров та "Культурний десант" випустили пісню, яку присвятили дружинам загиблих військових

Блокування російськомовних пісень: Шмигаль відповів на петицію
