Українські громади за підтримки уряду Німеччини отримали 20 мобільних клінік
За підтримки уряду Німеччини громади у шести областях України отримали 20 мобільних клінік, обладнаних за європейськими медичними та безпековими стандартами.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Від початку повномасштабної війни росія пошкодила та зруйнувала в Україні понад 2,2 тис. медзакладів.
Наразі в деяких регіонах надання медичної допомоги місцевим жителям значно ускладнено.
Яке рішення?
"Громади Харківської, Чернігівської, Сумської, Дніпропетровської, Миколаївської та Одеської областей отримали 20 мобільних клінік", – йдеться у повідомленні.
Як це працює?
Уточнюється, що нині було передано десять мобільних клінік, ще десять – громади отримали наприкінці минулого року.
Як зазначають у МОЗ, такі клініки покращать доступ мешканців громад до необхідних медичних послуг там, де через системні російські атаки та виклики, спричинені повномасштабною війною, надання медичної допомоги було значно ускладнено.
"Мобільні клініки – це повністю обладнана амбулаторія на колесах, здатна дістатися до пацієнтів, де б вони не знаходилися, і надати їм високоякісні медичні послуги. Вони спроєктовані та виготовлені відповідно до потреб медичних закладів.
Всі системи, матеріали та пристрої відповідають європейським медичним та безпековим стандартам", – пояснили в міністерстві.
Кожна клініка має:
- систему кондиціонування та вентиляції,
- обігрівач,
- резервуари для води,
- генератор та акумулятори для резервного живлення, аби безперебійно працювати за умов системних атак рф та відключень світла.
Простір облаштовано таким чином, щоб забезпечити доступ особам з інвалідністю.
Зазначається, що мобільні бригади надаватимуть повний спектр послуг стаціонарного центру первинної медико-санітарної допомоги:
- загальна консультація,
- діагностика,
- лікування,
- лабораторні послуги,
- УЗД,
- вакцинація,
- допомога матері та дитині,
- офтальмологія,
- ЕКГ тощо.
Мобільні клініки закуплені Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ GmbH) у межах "Спеціальної програми підтримки України /EU4ResilientRegions" за фінансування уряду Німеччини. Тренінги для мобільних бригад з громад частково фінансуються Європейським Союзом.
Нагадаємо, у селі Чемер, Чернігівської області, відкрили нову модульну амбулаторію первинної медичної допомоги. Проєкт реалізовано у рамках партнерства Міністерства охорони здоров'я України, Євросоюзу та Всесвітньої організації охорони здоров'я, щоби попри повномасштабну війну забезпечити пацієнтів доступом до необхідних медичних послуг.