Проєкт "Вчися вухами" запустив аудіокурс для підлітків про фізичне та психологічне дорослішання: у чому рішення
Громадська організація "Смарт освіта" у рамках проєкту "Вчися вухами" запустили новий освітній аудіокурс "Секс-освіта", який має на меті надати підліткам доступ до доказової інформації про фізичні та психологічні аспекти дорослішання. Вони дізнаються про зміни, які відбуваються в організмі та психіці під час пубертатного періоду.
Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт "Смарт освіта".
У чому проблема?
"Як лікарка, я частіше зустрічаюсь вже з результатом незнань. І часто чую на прийомі: "От чому нам це в школі не розказували?" – наголошує гінекологиня Наталія Лелюх.
Яке рішення?
Курс із секс-освіти є частиною проєкту аудіоуроків "Вчися вухами", який реалізовує громадська організація "Смарт освіта".
Аудіокурс "Секс-освіта" має на меті заповнити інформаційний вакуум, зруйнувати стереотипи та міфи про сексуальність і статеве здоров'я, а також підготувати підлітків до дорослого життя, забезпечивши їм доступ до надійної та доказової інформації.
Курс також підтримує розвиток поваги до себе і свого тіла, розуміння своїх прав та відповідальності у стосунках.
Як це працює?
Курс поділений на три основні частини:
- Зміни в тілі. Фахівці не просто пояснюють, що відбувається з організмом людини під час пубертатного періоду, вони розповідають, чому ці зміни стаються та як з ними впоратися;
- Що таке секс. У цій частині зібрані аудіоуроки, які допоможуть підліткам краще піклуватися про своє репродуктивне здоров'я, будувати стосунки зі своїм тілом та протидіяти насильству;
- Здорове сексуальне життя. Це аудіоуроки про контрацепцію, запобігання інфекціям, які передаються статевим шляхом та де шукати підтримку й допомогу в критичних ситуаціях.
"Ми з колегами працюємо над цим курсом, бо хочемо, щоб у підлітків було джерело перевіреної та доказової інформації про всі ті делікатні, незручні та дуже особисті питання, які вони часто соромляться ставити дорослим.
Уявіть, що поруч є людина зі знаннями й досвідом, яка простими словами розповість про все, що стосується змін у тілі, психіці та становлення сексуальності? Людина, яка підтримає, зрозуміє, скаже: "Ти окей, яким чи якою б ти не був. Лиш попіклуйся про себе, гаразд?". От таку інформаційну підтримку ми й хочемо дати підліткам", зазначила редакторка проєкту "Вчися вухами" Тетяна Павліченко.
Підліткам про сексуальну освіту: найчастіші питання, табір Sex Education для однодумців і психологічні онлайн-консультації
Аудіоуроки курсу охоплюють такі теми, як:
- як змінюється тіло під час пубертату;
- чому змінюється психіка та як впоратися з емоційними вибухами;
- про особливості гігієни для підлітків;
- про анатомію жіночих та чоловічих статевих органів;
- що таке менструальний цикл;
- що таке гендерна ідентичність та сексуальна орієнтація, як їх визначити;
- про те, яким може бути статевий досвід: як підготуватись і що треба знати;
- все про вагітність та репродуктивне здоров'я;
- про культуру згоди, протидію сексуальному насильству та де шукати підтримку й допомогу у таких випадках;
- як емоції пов'язані із сексуальністю;
- про сексуальні права та відповідальність;
- усе про доказові, сучасні та дієві методи контрацепції;
- якими бувають захворювання, що передаються статевим шляхом, та як від них вберегтися;
- про вплив медіа на сексуальність.
Станом на листопад 2024 року на сайті проєкту є шість уроків про зміни у тілі під час пубертату. Середня тривалість одного 15 хвилин. Розробка курсу та уроків триває.
Прослухати уроки можна:
– на сайті проєкту "Вчися вухами"
– на платформах Spotify, Apple Podcast, NV, YouTube, MEGOGO.
Довідка
Проєкт "Вчися вухами" – це безоплатні аудіоуроки для учнів 6-11 класів. Аудіоуроки не заміняють вчителя в класі, але допомагають опанувати тему та зменшити освітні втрати – під час відключень електроенергії, в укритті, за кордоном чи для додаткової освіти.
На сайті та подкаст-платформах вже понад 500 уроків з історії України, всесвітньої та історії Криму, української мови та літератури, громадянської освіти. Середня тривалість аудіоуроку – 20 хвилин. До уроків є рекомендації, що можна додатково подивитися, послухати чи почитати, а також невеликі практичні завдання: тести для самоперевірки або тема для есе.
Нагадаємо, що громадська організація "Смарт освіта" напередодні запустила новий курс під назвою "Історія Криму" в рамках проєкту "Вчися вухами" для школярів 6-11 класів.