fbpx
Сьогодні
Фото 12:58 11 Жов 2024

Про планети, чорні діри і гравітаційні хвилі: Мала академія наук України відкрила ексклюзивну виставку в Чернівцях

Незвичайну виставку "Експедиція Сонячною системою" відкрила НЦ МАН України спільно з чернівецьким Музеєм науки у Чернівцях. Усі експонати – розроблені швейцарськими науковцями з Федеральної вищої технічної школи Цюріха та Музею "Focus Terra".

Про це повідомляє "Рубрика" із посилання на МАН. 

За словами директора МАН Станіслава Довгого, швейцарські партнери підтримали програму МАН, яка створює регіональні центри науки у громадах, де наразі проживає велика кількість ВПО, зокрема діти.

"Виставку з Цюріха доставило посольство Швейцарії в Україні. Такі проекти допомагають Україні відновити рівень доступу школярів до освітніх можливостей, які, на жаль, частково втрачені через війну. Ця експозиція особлива, оскільки, її подача дещо відрізняється від традиційної", – зазначив президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.

"Подорож Сонячною системою" подана у вигляді захопливого і водночас сатиричного коміксу, в якому вчені розповідають про свої наукові пошуки і знахідки, про джерела мотивації в роботі і про те, як вони зазирнули вглиб планет за мільйони кілометрів від Землі.

Експозиції доступно пояснюють:

  • внутрішню будову планет,
  • особливості супутників,
  • чорні діри і гравітаційні хвилі,
  • пошук екзопланет,
  •  газові та крижані планети-гіганти.

Відвідувачі завдяки незвичній подачі можуть уявно побувати в центрі Юпітера, висадитись на Марсі і за марсіанською шкалою землетрусів отримати нові знання про червону планету.

Також діти вивчатимуть ізотопи інертних газів в складі метеоритів, розв'язуватимуть таємниці походження води на Землі і проведуть аналіз її вмісту у різних небесних тілах.

"Швейцарські вчені креативно підійшли до подачі наукових фактів. Ідея розповісти про наукові пошуки у вигляді коміксу прижилася в Цюріху і тепер ми показуємо його нашим дітям. Крім виставки, на відвідувачів чекають інтерактивні заняття, які мотивуватимуть дітей займатися наукою. Дуже важливо розвіяти стереотип: наука – це важко й нудно. Навпаки – це креатив, захоплива подорож з яскравими враженнями. І завдяки підтримці Європейської мережі центрів науки Ecsite, партнерам з Федеральної вищої технічної школи Швейцарії і музею "Focus Terra" – це стало можливим", – підкреслив заступник директора МАН Василь Дунець.

Для створення виставки науковці використали свій досвід трьох космічних місій, у яких вони досліджували магнітне поле Землі, вимірювали гравітаційні хвилі й вивчали внутрішню будову і склад планети Марс.

Для юних відвідувачів виставки організатори підготували цікаві інтерактивні заняття. Дітям 6-9 років запропонують:

  • створити кишенькову Сонячну систему з паперової смужки для касових апаратів,
  • збудувати масштабну модель відстаней між орбітами планет, поясом астероїдів і Плутоном.

Відвідувачі 9-12 років зможуть приміряти на себе професію космічного гіда і розробити власний авторський тур по супутниках для космічних туристів. А школярі 12+ сконструюють модель чорної діри.

Згодом виставка з Чернівців поїде у турне іншими регіонами.

Нагадаємо, Музей науки у столиці з 24 вересня 2020 року відкрив свої двері для відвідувачів.

Раніше "Рубрика " інформувала, що мандрівний Музей науки Національного центру "Мала академія наук України" вирушає у тур прифронтовими регіонами України. Першими містами, які зустрінуть наукові експонати, стануть Чернігів та Ніжин. Відвідування виставок – безкоштовне.

Також повідомлялось, що у Чернівцях Мала академія наук України відкрила для юних відвідувачів інтерактивний Музей науки. Він став третім, слідом за подібними музейними просторами Києва та Львова.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: