У Києві завершили ремонтні роботи між станціями "Деміївська" та "Либідська": озвучили дату відновлення руху поїздів
У столиці 12 вересня відновлять повноцінний рух поїздів на "синій" гілці підземки: фахівці завершили пусконалагоджувальні роботи на оновленій ділянці тунелю між станціями "Деміївська" – "Либідська".
Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram голови столиці Віталія Кличка.
Як розповів очільник Києва, увесь комплекс робіт тривав 9 місяців.
"Пусконалагоджувальні роботи на оновленій ділянці тунелю між станціями "Деміївська" – "Либідська" завершені. У четвер, 12 вересня, відновлять повноцінний рух поїздів між станціями "Героїв Дніпра" – "Теремки"", – написав Кличко.
Як зауважив голова столиці, за час ремонтних робіт фахівці:
- підготовили будівельний майданчик,
- переклали понад 200 кабельних мереж, зокрема ДТЕКу, Укртелекому, інших.
Також фахівці розробили котлован глибиною понад 15 метрів, демонтували стару частину тунелю довжиною у 27 метрів та побудували нову.
До того ж посилили з обох сторін і тунельну оправу, що примикає до нової ділянки (загальною довжиною понад 50 метрів).
А ще уклали нові колії, відновили всі інженерні мережі, налагодили безпекові системи руху поїздів.
"Перегінний тунель між "Деміївською"-"Либідською" знаходиться у складних гідрогеологічних умовах. Тому під час ремонту здійснили всі необхідні роботи з гідроізоляції тунельної оправи та хімічного закріплення ґрунтів навколо неї. Кошторисна вартість усього комплексу робіт склала 383 млн грн, що на 62 млн грн менше початкової вартості", – наголосив Кличко.
Окрім того, за його словами, паралельно з відновлювальними роботами були проведені експертні дослідження з визначення причин виникнення ситуації.
Зі слів голови столиці зокрема підтверджено, що її причиною є окремі помилки на етапі проєктування та неякісне виконання будівельно-монтажних робіт на етапі будівництва цієї ділянки тунелю, а саме:
- оправа тунелю згідно з проєктом повинна експлуатуватися при значно меншому рівні ґрунтових вод;
- оправу тунелю збудовано неякісно з порушенням допусків монтажу кілець;
- не виконано компенсаційних заходів (хімічного закріплення ґрунтів), у тому числі, для унеможливлення впливу перерізуючих зусиль тунелю у місці зміни інженерно-геологічних умов основи;
- жорсткість тунелю нижча проєктної – з причини застосування стінових блоків замість лоткових (зменшена товщина та відсутність ребер).
"Крім того, проведеними лабораторними дослідженнями підтверджено грубі порушення при будівництві в частині відсутності хімічного закріплення ґрунтів навколо тунелю", – резюмував Кличко.
Що відомо про відновлення синьої гілки метро в Києві між станціями "Деміївська" та "Либідська"
Нагадаємо, що 8 грудня шість станцій підземки перестали працювати. Громадська ініціатива "Пасажири Києва" повідомила, що рух поїздів від станції метро зупинили через розгерметизацію тунелю. У мережі з'явилися відео того, як вода пішла на колії.
Тоді керівники столичного метро озвучили перші версії надзвичайної події. У Києві через закриття шістьох станцій "синьої" гілки метро провели переорганізацію дорожнього руху на найбільш завантажених відрізках доріг.
А 11 січня голова та засновник Офісу Трансформації Максим Бахматов заявив, що на відкриття тунелю метрополітену між станціями метро "Деміївська" та "Либідська" можуть знадобитись роки. І чекати, що це відбудеться найближчим часом, не варто.
На сьогодні на ділянці від "Теремків" до "Деміївської" метро працює у човниковому режимі з інтервалом 13 хвилин. Рух перекрито лише між станціями "Деміївська" та "Либідська".
На цій ділянці рух метро дублюють автобуси, які їздять з інтервалом 3 хвилини. Місто потурбувалося, щоб гроші за пересадку поверталися пасажирам, які користуються транспортною картою. Тому на маршруті від "Либідської" до "Теремків" за поїздку люди платять лише один раз.