fbpx
Сьогодні
18:50 03 Кві 2025

Зеленський вважає, що у питанні повного припинення вогню дотиснути росію можна за тижні-місяці

Фото: Офіс Президента

У питанні якнайшвидшого припинення вогню Україна та її союзники в Європі та Сполучених Штатах Америки повністю об'єднані. І лише після виконання цієї умови можна буде переходити до дипломатичних варіантів діалогу.

Про  це заявив президент Володимир Зеленський зазначив під час зустрічі з керівниками територіальних громад Чернігівської області.

"Ми хочемо швидкого закінчення війни. Якомога швидше. 

У Саудівській Аравій ми погодилися на безумовне припинення вогню. Росіяни на це поки що не погодилися, ми це бачимо. Хоча ми знаємо, що розмови між американцями і росіянами на цю тему йдуть. Вони непублічні, але такі розмови є", наголосив Глава держави.

Зеленський підкреслив, що на цей час, як би всі по-різному не дивилися на певні речі, але з американцями і європейцями, попри їхні інтереси, в питанні "якнайшвидшого припинення вогню всі ми об'єднані".

"Питання тиску на росіян, щоб дійти до цього. Я думаю, що це можливо зробити в максимально найближчі тижні, може місяці. Може бути по-різному. Особливо це стосується гарячої фази війни. Це повне припинення вогню, це правильний крок, на який Україна погодилась і який Україна підтримує", зауважив Президент.

За його словами, через певний час після цього припинення вогню можна буде говорити про дипломатичні варіанти діалогу.

Проте, Зеленський наголосив, що такий діалог можливий лише у разі припинення вогню, інакше це буде сприйматися тиском.

Зауважимо, що Глава держави також заявив, що для встановлення справедливого миру Україна не погодиться на зменшення своєї армії та не визнає російськими окуповані рф території.

"Якщо чесно, ми будемо робити все, щоби залишити армію в тому стані щодо кількості, яка є сьогодні. Велика армія, яка в три рази більша, ніж (була) на початок війни. Армія, яка може тільки модернізуватися. Ось які зміни можуть бути після закінчення війни. Укомплектування збільшити, модернізуватися", заважив Президент.

Також однією з найголовніших червоних ліній Зеленський назвав також невизнання окупованих ворогом територій російськими.

Нагадаємо, що 3 квітня глава держави Володимир Зеленський відвідав село Ягідне у Чернігівській області, чиї жителі постраждали під час російської окупації у 2022 році.

Перемовини між Україною, росією та США щодо перемир'я

Нагадаємо, за підсумками переговорів американської та української делегацій у Ер-Ріяді (Саудівська Аравія) 25 березня, Сполучені Штати й Україна домовилися про безпечне судноплавство, унеможливлення застосування сили й запобігання використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.

За підсумками переговорів США з українськими та російськими у Саудівській Аравії домовились працювати над перемирʼям у Чорному морі та забороною ударів по енергетичній інфраструктурі.

Своєю чергою росіяни висловили низку додаткових умов, серед яких припинення мобілізації та зупинка постачання західної зброї для ЗСУ. Також російський диктатор володимир путін запропонував запровадити тимчасове управління в Україні під егідою ООН, щоб за цей час провести президентські вибори, а вже потім укладати мирну угоду.

У відповідь американський президент Дональд Трамп заявив, що був дуже розгніваний, коли очільник кремля володимир путін розкритикував президента України Володимира Зеленського, та зазначив, що такі коментарі не рухають справу у "правильному напрямку".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: