Про це пише Рубрика, посилаючись на генерального директора підприємства Вячеслава Савицького, якого цитує КМДА.
У чому проблема?
Засновниця громадської організації "Місто-сад" та депутатка Київської міської ради Євгенія Кулеба звернула вчергове увагу на стан озера Синє.
За її словами, його "фактично більше немає", а замість нього "залишилося маленьке болото по центру".
Кулеба заявила, що нещодавно провалився черговий (шостий – ред.) тендер на розчищення озера, і додала, що 12 серпня минув рік з того моменту, як громада зустрічалася з представниками комунального підприємства "Плесо", яке відповідає за охорону, утримання та експлуатацію водного фонду Києва, і Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.
Натомість у КП "Плесо" зазначили, що як замовники вони до цього п'ять разів оголошували тендери на відновлення озера, проте щоразу їх скасовували через неспроможність учасників якісно підготувати документи або через подання пропозицій, які перевищували ліміт фінансування.
Яке рішення?
Комунальне підприємство "Плесо" вчергове оголосило про запуск вже сьомого тендеру на розчищення озера Синє, розташованого в районі Виноградар на західній околиці Києва.
Як це працює?
Як зазначив очільник КП "Плесо", відновлення водойми розпочнеться після:
Основною метою розчищення є виявлення ґрунтових джерел, що сприятиме додатковому наповненню озера та покращенню його екологічного стану.
Також планують:
Савицький зазначив, що в разі сприятливої економічної ситуації в місті, буде проведено благоустрій території навколо озера.
Варто додати, що проєкт з відновлення озера Синє планували розпочати в середині вересня 2023 року. Однак через повномасштабну війну, роботи не вдалося розпочати в заплановані терміни.
На ревіталізацію озера було виділено 35 мільйонів гривень, але розподіл коштів ще потребує узгодження з військовою адміністрацією. Водночас, Савицький запевнив, що розподіл коштів завершать найближчим часом.
Довідка про Синє
Це озеро на південній околиці Пуща-Водицького лісу й на західній околиці житлового масиву Виноградар було найбільшим з вододільних. Воно утворилося ще в льодовиковий період.
У жовтні 2023 року повідомлялося, що Синє висохло. Цьогоріч у березні його заповнювали технічною водою, але це було тимчасовим заходом.
Синє – безстічне озеро, що живиться ґрунтовими водами та атмосферними опадами. Більшу його частину засипали у 1970-80-х роках, коли забудовували масив багатоповерхівками. Відтоді площа водойми почала зменшуватися.
У 2017 році озеро та 16 гектарів навколо нього отримали статус парку.
В КМДА казали, що проблема з обмілінням водойми виникла ще 2020 року, або навіть раніше.
Тоді на замовлення комунального підприємства "Плесо" фахівці провели науково-дослідні роботи на водоймі. Виявилося, що за останні 40 років озеро обміліло. Рівень води та площа озера постійно зменшувалися. З'єднувальна протока пересохла, і це розділило озеро на дві частини.
Своєю чергою, у квітні цього року київські активісти забили на сполох через те, що озеро Синє, яке знаходиться у Подільському районі, останнім часом активно зменшується. На сайті Київської міської ради тоді з'явилася петиція.
Начальник департаменту захисту довкілля Олександр Возний говорив, що у середині вересня буде виконавець робіт, який почне реалізацію проєкту з відновлення.
Український прапор із логотипом UNITED24 розгорнули у космосі — у межах першої туристичної місії SpaceX… Читати більше
21 листопада президент України Володимир Зеленський та головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зустрілися з британською делегацією… Читати більше
У Тернопільській області стартувало будівництво нового заводу, який спеціалізуватиметься на виробництві фактурованих вафельних аркушів, тарталеток,… Читати більше
21 листопада, під час ранкової атаки на Дніпро російська федерація застосувала ракету середньої дальності "Орєшнік".… Читати більше
21 листопада внаслідок ворожої ракетної атаки по Кривому Рогу кількість постраждалих зросла до 31. Також… Читати більше
21 листопада Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я України та Національною… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.