fbpx
Сьогодні
14:59 10 Лип 2024

Закриття міських річок в колектори : петиція набрала необхідну кількість голосів

Необхідні шість тисяч голосів для розгляду набрала петиція проти закриття міських річок в колектори.

Про це інформує Рубрика, з посиланням на petition.kyivcity.gov.ua.

На сайті Київради її зареєстрували 8 липня. Петиція зібрала підписи за два дні.

У липні Київрада ухвалила за основу детальний план території (ДПТ) у межах бульвару Дружби Народів, вулиць Великої Васильківської, Євгена Коновальця, Володимиро-Либідської, Казимира Малевича, залізниці в Голосіївському районі Києва.

Зокрема, згідно з ДПТ річку Либідь планують загнати в колектор вздовж залізничних колій, а нагорі хочуть прокласти дорогу.

Автори петиції вимагають затвердити план, який передбачає вивільнення і розвиткок давніх річок Києва.

Автори петиції кажуть, що закриття річки у колектор призведе до екологічних проблем на прилеглих територіях та неконтрольованих підтоплень. Оскільки закриття в бетон ускладнить очистку стоків, асфальтування знизить водопроникність ґрунту, що сприятиме підтопленням та аваріям навколо.

Крім того, відкрита вода і рослинність біля неї допомагають місту боротись зі спекою, а бетон випромінює в рази більше тепла, що сприяє перегріванню міста.

Також відкриті та відновлені міські річки стають осередками комерції та бізнесу, що створює нові робочі місця і надходження до бюджету.

"В екосистемі річки Либідь вже утворені стабільні популяції різноманітних птахів, риб та рослин. Річка Либідь є частиною тисячолітньої історичної спадщини міста та його перших поселень. Закриття річки під землю суперечить культурним та історичним цінностям міста", – кажуть автори петиції.

Довідка

У липні активісти звернулися до Київської міської прокуратури через рішення Київради засипати річку Либідь та забудувати пам'ятки. Київрада під час засідання також передала під забудову чи знесення 6 обʼєктів. Зокрема, "Дворик з воронами" на вулиці Рейтарській, 9, де розташоване кафе "Каштан", передали у власність компанії Вагіфа Алієва.

Нагадаємо, навіщо відновлювати річки і чи це взагалі можливо? Пояснили у WWF-Україна.

Також WWF-Україна нагадує про важливість відновлення вільної течії річок.

Окрім того, у WWF-Україна розповіли що таке екологічний стік та як він дозволить збалансувати потреби у воді між людьми і екосистемою.

Рубрика:
Київ Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: