В Україні наступного року запрацює Єдиний туристичний реєстр: у чому рішення
Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач повідомив, що уряд затвердив Порядок ведення Єдиного туристичного реєстру, який має бути запущено в роботу з 1 січня наступного року.
Про це він написав у Фейсбуці, передає Рубрика.
У чому проблема?
"Сьогодні держава не має достовірних цифр по ринку. Тому що деякі готелі та туроператори не працюють легально та не платять податки. ЄТР – це технічна можливість зібрати ці дані", – зауважив Деркач.
Яке рішення?
Тому Кабінет Міністрів затвердив Порядок ведення Єдиного туристичного реєстру. Реєстр має бути запущено в роботу з 1 січня 2025 року.
"Уряд зробив важливий крок для детінізації сфери туризму – минулого тижня схвалено порядок введення Єдиного туристичного реєстру. Це ініційована нами постанова, яка визначає принципи роботи реєстру. З 1 січня Державне агентство розвитку туризму має запустити його в роботу", – йдеться в повідомленні.
Як це працює?
Очікується, що із запуском реєстру в Україні з'явиться можливість вести повноцінний облік готелів та туроператорів. Для останніх цей облік поки добровільний.
Крім того, через реєстр можна буде перевірити легальність роботи готелів та туроператорів.
Також наявність єдиного реєстру дасть можливість державі формувати політику у галузі, ґрунтуючись на реальних даних.
Своєю чергою туроператори отримають можливість подавати звіти про свою діяльністьв режимі онлайн на відміну від існуючої процедури паперового звітування.
Наявність реєстру спростить для готелей процедуру категоризації. Чинна процедура паперова, абсолютно бюрократична та має корупційні ризики. Єдиний реєстр дозволить її цифровізувати, зробити зручною, прозорою та зрозумілою для бізнесу.
За словами Деркача, відповідний порядок категоризації вже розробляється і згодом буде винесений на розгляд Уряду.
Довідка
29 квітня 2021 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №4162 "Про внесення змін до Закону України "Про туризм" та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму", яким передбачається створення Єдиного туристичного реєстру.
Нагадаємо, у Києві представили План створення безбар'єрного туристичного середовища. Безбар'єрність у туризмі – це не просто світовий тренд, це необхідність, особливо для України й Києва. Саме тому елемент безбар'єрності у широкому розумінні, а не тільки фізичної доступності, буде одним із ключових у новій програмі розвитку на наступні три роки.
А у Рівненській області планують створити мандрівну мапу для незрячих туристичним маршрутом Via Regia.