fbpx
Сьогодні
12:34 05 Кві 2025

Сирський: на фронті вже працюють дрони на оптоволокні з дистанцією ураження 20 км

Фото: dronarium

Головнокомандувач Олександр Сирський повідомив, що на фронті вже працюють безпілотні комплекси на оптоволокні із дистанцією ураження 20 км.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Генштаб ЗСУ.

Головком зауважив, що безпілотники нарешті зрівнялись із часткою уражень з артилерією.

Офіційно за березень за допомогою безпілотників вражено понад 77 тисяч ворожих цілей, що на 10 відсотків більше, ніж у лютому.

"Є позитивний результат і щодо знищення ворожих розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня нашими системами ППО та дронами-перехоплювачами. Так, за місяць знешкоджено близько тисячі розвіддронів". підкреслив Головнокомандувач.

Також, зі слів Сирського, окрема увага приділяється протидії безпілотним системам окупантів.

"Впроваджуємо нові системи радіоелектронної боротьби для захисту наших військовослужбовців. Значно збільшили кількість систем РЕБ ближньої дії", наголосив він.

Нагадаємо, нещодавно Рубрика писала, що кластер оборонних технологій Brave1 провів масштабне випробування оптоволоконних FPV-дронів, які здатні долати відстань понад 20 км. Більш ніж 15 виробників БпЛА протестували свої вироби на полігоні, де долали маршрут довжиною понад 20 км з перешкодами та імітували захід на ціль.

Це вже друге випродування дронів на оптоволокні. У грудні минулого року повідомляли, що в Україні успішно завершили етап випробувань лінійки дронів з оптоволоконним зв'язком, процес отримання коду НАТО наближається до завершення.

А вже січні Рубрика інформувала, що головне управління оборонних інновацій Міністерства оборони України провело тестування FPV-дронів, керованих через волоконно-оптичний кабель, для представників Збройних сил України.

Варто додати, що серед переваг оптоволокна:

  • повна невразливість до РЕБ — такі дрони зможуть виконувати бойові завдання, незважаючи на радіоелектронні завади;
  • невидимість для ворога — відсутність радіовипромінювання унеможливлює їх виявлення засобами радіорозвідки;
  • якісний зв'язок — стабільна та чітка передача відео навіть на великих відстанях;
  • відсутність впливу фактору радіогоризонту.

Варто додати, що навчально-дослідницька та виробнича платформа "ДРОНАРІУМ" разом із ЗСУ запустила курс "ОПТОВОЛОКНО ДЛЯ FPV", який допоможе військовим безкоштовно опанувати волоконно-оптичне керування FPV-дронами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: