fbpx
Сьогодні
Відео 16:00 12 Тра 2024

USAID підтримує роботу українських компаній під час відключень електроенергії: у чому рішення

Фото: Фейсбук /Проєкт USAID "Економічна підтримка України"

Для шести українських аграрних експортерів, щоб вони могли працювати під час відключень електроенергії,  проєкт USAID "Економічна підтримка України" (Проєкт USAID) доставив 10 дизельних генераторів потужністю від 80 до 544 кВт.

Про це пише Рубрика з посиланням на Фейсбук Проєкт USAID "Економічна підтримка України".

У чому проблема?

Навесні російські окупанти почали знову обстрілювати українську енергетику. Через атаки були знищені декілька ТЕС, зокрема:

А вночі 8 травня Росія завдала чергового масованого повітряного удару по території України із застосуванням ударних дронів типу "шахед" і ракет. Вибухи лунали у Харкові, на Полтавщині, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львівщині, Вінницькій та Київській області та столиці.

Яке рішення?

Проєкт USAID "Економічна підтримка України" (Проєкт USAID) доставив 10 дизельних генераторів потужністю від 80 до 544 кВт для шести українських аграрних експортерів, щоб вони могли працювати під час відключень електроенергії.

Як це працює?

Один із таких експортерів — компанія Nibulon / Нібулон, три філії якої, розташовані в Одеській, Полтавській та Черкаській областях, отримали три потужні генератори від Проєкту USAID. Філії Нібулону не мають систем резервного живлення, що створює додаткові ризики під час енергетичної кризи, викликаної обстрілами з боку Росії. Черкаський і Полтавський елеватори мають одночасну потужність зберігання зерна 75 600 і 76 000 тонн відповідно. Одеська філія призначена для перевалки зерна морем і має потужність 300 тис. метричних тонн на місяць.

Ці нові генератори потужністю 420 кВт кожен забезпечать повноцінну роботу в разі відключення електроенергії та продовження логістичних процесів для зберігання та відвантаження зерна. Ці генератори збільшать потужність Нібулону приблизно на 52 тис. тонн на рік.

Фото: Фейсбук /Проєкт USAID "Економічна підтримка України"

Раніше Проєкт USAID надав Нібулону 50 вагонів-зерновозів, обладнання для перевірки зерна та пробовідбірники, двоє автомобільних та двоє поїзних ваг, а також три пересувні зернонавантажувачі з двома корморозвантажувачами. У сукупності це обладнання дозволяє Нібулону знизити витрати на експорт зерна, незважаючи на втрату частини активів через повномасштабну війну росії проти України.

Крім того, Проєкт USAID поставив в АР "Бориспіль" Київської області два генератори потужністю 80 кВт та 420 кВт. АР "Бориспіль" — виробник зернових та олійних культур, володіє 42 тис. га землі та двома сучасними елеваторними комплексами в Київській та Житомирській областях, що забезпечує безперебійне сушіння, зберігання та відвантаження високоякісного зерна. АР Бориспіль оцінює, що з цими двома генераторами експортні потужності компанії зростуть на 15 тис. тонн на рік.

Раніше Проєкт USAID надав АР "Бориспіль" 25 вагонів-зерновозів та двоє автоваг для збільшення потужностей компанії з транспортування зерна.

Нагадаємо, Проєкт USAID є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України ("AGRI-Україна"), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом'якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи "AGRI-Україна" Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.

З лютого 2022 року Проєкт USAID доставив 37 генераторів для 17 агрокомпаній, щоб забезпечити експорт зерна попри війну, яку розв'язала росія.

Як повідомлялось, USAID втричі збільшила грантову підтримку для українських підприємств.

Також повідомлялось, що міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) та USAID у межах "Проєкту з енергетичної безпеки" (ПЕБ) для 32 українських міст та двох університетів закуплять 91 когенераційну установку.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: