Фото: : Юрій Білак
Такі дані оприлюднив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в пресреліз на своєму сайті, Телеграм Офісу Генпрокурора.
За перевіреними ООН даними, внаслідок атак з 1 січня по 31 березня 2024 року загинули 25 дітей, наймолодшому було лише два місяці.
За повідомленнями, дев'ятьох дітей вбито внаслідок атак упродовж перших трьох тижнів квітня.
Згідно з офіційними даними ООН, з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну внаслідок ворожих атак загинули щонайменше 600 дітей. Понад 1350 дітей отримали поранення.
В ЮНІСЕФ додали, що реальна кількість убитих і поранених дітей, ймовірно, значно вища.
Окрім того, продовжує зазнавати атак й інфраструктура, від якої залежать діти в Україні. У звіті зазначають, що за перші три місяці 2024 року пошкоджено або зруйновано тисячі будинків, 36 медичних закладів та 140 освітніх.
Атаки на електропостачання та джерела води ще більше порушили роботу найважливіших служб, наражаючи життя та добробут дітей на ще більший ризик, констатували в ЮНІСЕФ.
"Два роки війни, яким передували два роки COVID-19, призвели до того, що доступ дітей до шкільної освіти перервано більш ніж на чотири роки – роки, еквівалентні початковій освіті.
Майже половина дітей, які відвідують школу в Україні, не навчаються очно, причому майже один мільйон дітей по всій країні взагалі не мають доступу до очного навчання через відсутність безпеки", підкреслюють у пресрелізі.
В ЮНІСЕФ наголосили, що докладають зусиль, щоб зберегти можливості навчання для дітей шляхом відновлення шкіл і притулків в Україні та підтримки онлайн-навчання. ЮНІСЕФ також надає підтримку у сфері психічного здоров'я.
Своєю чергою в Офісі Генпрокурора повідомили, що станом на 20 квітня 2024 року в Україні внаслідок збройної агресії рф понад 1843 дитини постраждали, з них – загинули 545 дітей.
Також зросло число постраждалих у війні, а саме 1298 неповнолітніх, які отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Ювенальні прокурори наголошують, що ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
В Офісі генпрокурора повідомили, що найбільше постраждало дітей у:
Останні виявлені факти злочинів проти дітей:
Нагадаємо, що "Діти війни" — це платформа, на яку можна повідомити та знайти всю інформацію про дітей, які постраждали внаслідок війни рф проти України.
В Офісі Генпрокурора наголосили, що надати інформацію про воєнний злочин щодо дитини можна через єдиний доказовий хаб: warcrimes.gov.ua та за телефонами: +380961004438, +380683235856.
Урочиста церемонія дев’ятого випуску військових капеланів пройшла у столиці в Національному заповіднику "Софія Київська". Про… Читати більше
Речник оперативно-тактичного угруповання "Сіверськ" Вадим Мисник зазначив, що російська армія зберігає інтенсивність атак на прикордонні… Читати більше
Наприкінці березня в Рівненській, Вінницькій, Житомирській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях пройшла двотижнева інтерактивна інформаційна виставка та… Читати більше
Вступникам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, для участі в Національному мультипредметному тесті доведеться виїхати… Читати більше
У Тернополі на честь загиблого на війні рік тому Героя України, командира "Сталевої сотні" 67-ї… Читати більше
У Харкові пройшла презентація книги Кості Черемського “Повернення традиції: сторінки історії кобзарства і бандурництва 1920-1930-х… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.