Через війну в Україні збільшилась кількість передчасно народжених дітей
Мати сучасні неонатальні інкубатори у кожному профільному медзакладі України — це вимога сучасного світу, адже лише вони дають шанс на життя маленьким "поспішайкам".
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Причинами передчасних пологів лікарі називають бойові дії, постійні тривоги та переживання. Дітей, які народжуються раніше встановленого терміну, називають "поспішайками", і ще донедавна їхній порятунок був викликом для медиків.
Яке рішення?
Сьогодні немовлят виходжують у спеціальних неонатальних інкубаторах. Найголовніше — якомога швидше помістити туди дитину, розповідає завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених КП "Регіональний медичний центр родинного здоров'я" у Дніпрі Олена Верещак:
"Ці інкубатори імітують внутрішньоутробне життя дитини, ніби вона й досі перебуває у маминому животику. Там має бути тепло, темно й волого. Ми робимо спеціальні накидки, щоб на дітей не потрапляло денне світло", — розповідає Олена Верещак.
Медичні заклади Київщини отримають нові можливості для відбудови та покращення спроможностей
Як це працює?
Медзаклад у Дніпрі свого часу став рекордсменом — лікарі змогли виходити дитину, яка народилася вагою 470 грамів. Книга рекордів України навіть вручила медперсоналу спеціальну відзнаку. Водночас Олена Верещак зауважує, що ключову роль тут зіграла наявність інкубаторів:
"Ця дитина була з двійні. Другий хлопчик також перебував в інкубаторі, але при народженні мав більшу вагу, ніж його братик. Хлопчики народилися на 26-му тижні вагітності. Ми часто зіштовхуємося з такими випадками, адже наше відділення й створене для того, щоб допомагати передчасно народженим дітям. Більшість із них виживають: якщо діти народжуються на 24-25 тижнях вагітності, то 50% із них лікарі успішно виходжують. З кожним тижнем цей показник зростає".
Ще одну дитину-рекордсменку виходили у Київській обласній дитячій лікарні, яка розташована в Боярці.
"Завдяки неонатальному кувезу ми виходили дитину вагою 600 г, жінка народила на 26 тижні вагітності. Точно можу сказати, що більшість передчасно народжених дітей виживає саме завдяки сучасному обладнанню", — говорить педіатр-неонатолог цієї медустанови Наталія Дьохтяренко.
Про потребу медзакладів у неонатальних інкубаторах дізналися Благодійний фонд "Благомай" та компанія PepsiCo в Україні.
Торік благодійники започаткували Національний проєкт підтримки дітей "Тепло для немовлят".
У рамках ініціативи вони передали 41 інкубатор та 2 реанімобілі для медзакладів чотирьох регіонів України. Допомогу отримали Миколаївська, Дніпропетровська, Київська та Запорізька області.
Рубрика повідомляла, що "Регіональний медичний центр родинного здоров'я" у Дніпрі отримав 6 інкубаторів для новонароджених.
Нагадаємо, на Київщині лікарні Вишгорода та Іванкова отримали нове медичне обладнання.
Також повідомлялось, що лікарня у Вишневому отримала обладнання від благодійників, яке потрібне для майбутнього хірургічного відділення.
Окрім того, Київська обласна дитяча лікарня отримала 5 сучасних інкубаторів-трансформерів.