У World Press Photo перепросили за поєднання світлини української дитини та бойовика з самопроголошеної "ДНР"

Світлина Флоріна Бамаєра "За окопами". Фото: World Press Photo
Міжнародне журі конкурсу World Press Photo перепросили за те, що поєднали в пару світлини пораненого бойовика з Донецької області та української дівчинки з Харківської області, а саме "Підземний польовий шпиталь" Нанни Хайтманн та "По той бік окопів" Флоріана Бахмаєра.
Про це йдеться в заяві World Press Photo, яку отримав "Детектор медіа".
Журі наголосили, що є "очевидна різниця між дитиною, яка страждає від наслідків війни, і муками солдата окупаційних військ, які спричиняють ці страждання". Пара з цих двох фото, мовляв, передбачає, що їх треба "розглядати й розуміти лише в діалозі", а це "створює надто спрощену та хибну рівноцінність".
"Це створює надто спрощену та хибну рівноцінність і відсуває на другий план історію, яку кожна з них розгортає сама по собі. Ці історії, тим часом, вказують лише на два аспекти поточної війни росії проти України", зазначила голова міжнародного журі Люсі Контичелло.

Фото: World Press Photo
Там також запевнили, що відредагували офіційний звіт, у якому обидва фото поставили у візуальну пару, однак, як каже "Детектор медіа", на момент публікації відповіді журі, на сайті конкурсу вони лишалися в парі.
Щодо іншої нагороди від журі — за висвітлення протестів у Грузії для фотокореспондента пропагандистського російського ТАСС Михайла Терещенка — журі зазначило, що той отримав її "за власні заслуги", незалежно від ЗМІ, у якому він працює.
Проте, організатори повідомили, що надалі планують вдосконалювати правила та процедури роботи з заявками від фотографів, які працюють на державні установи. При цьому будуть консультуватися з фотографами, які працюють у таких країнах, як Грузія та Україна, а також з фотографами, які працюють у країнах з репресивними режимами й часто намагаються робити "хорошу роботу у своїх власних складних ситуаціях".
А зі словами Терещенка про "звільнення" Маріуполя, які він сказав під час отримання нагороди, журі не погодилося, сказавши, що те, що росія почала війну проти України, окупувавши Маріуполь, є "очевидними фактами".
Що відомо про скандал із World Press Photo
Німецька журналістка Нанна Гайтманн отримала нагороду World Press Photo 2025 за фото під назвою "Польовий шпиталь", на якому зображено пораненого бойовика, мобілізованого до "народного ополчення" в окупованій Донецькій області.
Іншим переможцем у цій номінації, зокрема, є фото німецького кореспондента Флоріана Бамаєра, який показав шестирічну дівчинку Анжеліну, що лежить горілиць у своєму помешканні в Борщівці Харківської області й страждає від панічних атак через обстріли.
У МЗС України назвали "жалюгідним" тандем із двох фотографій, на яких зображено українську дитину, травмовану війною, та солдата російської армії.
"Це найгірший приклад фальшивої моральної еквівалентності між агресором і тим, хто захищає від агресії", написав речник МЗС України Георгій Тихий.
Нагадаємо, у вересні 2023 року стало відомо, що International Photography Awards, престижна премія для фотографів, визначила переможців цього року. Митці представляли серії робіт в 11 основних номінаціях з багатьма підкатегоріями. У кожній з номінацій визначається свій "Фотограф року". До переліку переможців за версією журі потрапив фотограф Вольфганг Шван з фотографіями з України.

Журналістика рішень від "Рубрики" в березні: топ-10 кейсів

У Білому домі прокоментували рішення припинити фінансування "Голосу Америки"

Український актор і військовослужбовець отримав нагороду на кінофестивалі в Салоніках

Найкращим фотографом 2022 за версією The Guardian став українець Малолєтка
