Рубіо поїде до Брюсселю на зустріч глав МЗС країн НАТО: говоритимуть про тривалий мир в Україні

Фото: flickr.com
Державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо незабаром відвідає Брюссель для участі в засіданні міністрів закордонних справ Північноатлантичного Альянсу: на зустрічі обговорюватимуть безпеку в Україні.
Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Білого дому.
Як повідомила речниця Держдепу Теммі Брюс, держсекретар США Марко Рубіо з 2 по 4 квітня відвідає Брюссель, де візьме участь у важливому засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО.
Основною темою обговорення стане:
- забезпечення безпекових пріоритетів для Альянсу,
- збільшення інвестицій в оборону,
- досягнення тривалого миру в Україні.
Зустріч у Брюсселі також стане майданчиком для обговорення спільних загроз, зокрема викликів, які виникають від Китаю для євроатлантичного та Індо-Тихоокеанського альянсів.
У рамках сесії НАТО Рубіо обговорить стратегічну роль Альянсу в цих регіонах разом із представниками Індо-Тихоокеанських партнерів.
Окрім того, Рубіо анонсує обговорення планів щодо Гаазького саміту, який відбудеться цього літа.
Нагадаємо що міністри закордонних справ країн НАТО проведуть зустріч в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі 3-4 квітня. Засідання пройде під головуванням генерального секретаря Альянсу Марка Рютте.
Це буде перша зустріч очільників МЗС блоку після зміни владу у США, в ній очікується участь нового держсекретаря США Марко Рубіо. Зустріч відбудеться напередодні саміту лідерів країн НАТО, що запланований на кінець червня в Гаазі у Нідерландах.
Вона пройде на тлі закликів президента Дональда Трампа до європейських союзників підвищити оборонні витрати до 5% від ВВП.
Водночас міністр Міноборони ФРН Борис Пісторіус наголошував, що питання підвищення витрат на оборону до 5% ВВП для країни НАТО наразі не стоїть на порядку денному. При цьому, попри вимогу Трампа, самі американці до цього "ще дуже-дуже далекі".
Своєю чергою генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає, що рівень витрат на оборону у розмірі 2% ВВП, який вважається стандартом для країн-членів Альянсу, є недостатнім для забезпечення довготривалої безпеки. "Якщо ми цього не зробимо –доведеться діставати підручники з російської мови або їхати у Нову Зеландію", підкреслив він.

ЗСУ є частиною безпеки всієї Європи, тому країни-партнери мають допомагати з їхнім фінансуванням, – Зеленський

У ЄС обговорюють ініціативу Каллас щодо надання військової допомоги Україні на 40 млрд євро

Макрон ініціював обговорення про використання ядерної зброї Франції для захисту ЄС
