fbpx
Сьогодні
11:57 21 Кві 2024

Російська армія, користуючись затримкою допомоги від США, може посилити атаки, - ISW

Фото: Міноборони рф

Російсько-окупаційні війська можуть посилити атаки, скориставшись проміжком часу, який потрібен для того, щоб доправити нову безпекову допомогу Україні від Сполучених Штатів Америки

Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Як нагадують американські аналітики, 20 квітня Палата представників США схвалила законопроєкт про фінансування допомоги Україні.

Тепер законопроєкт має схвалити Сенат та підписати президент (США Джо Байден – ред.), перш ніж допомога почне надходити.

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що ці вимоги, а також логістика доставки американської допомоги до лінії фронту в Україні, ймовірно, означатимуть, що надана допомога не почне впливати на ситуацію на лінії фронту протягом декількох тижнів.

"Таким чином, ситуація на фронті, ймовірно, продовжить погіршуватися протягом цього часу, особливо якщо російські війська посилять свої атаки, щоб скористатися часовим вікном до прибуття нової допомоги від США", наголошують у звіті.

Аналітики зазначають, що українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні в очікуванні безпекової допомоги від США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт. Однак вони, ймовірно, зможуть призупинити нинішній російський наступ за умови швидкого надходження відновленої допомоги від США.

"Загроза оперативно значущого російського прориву в найближчі тижні залишається, хоча українське командування, можливо, матиме більшу свободу дій, беручи на себе короткострокові ризики, пов'язані з вичерпуванням запасів, щоб запобігти цьому, якщо воно буде впевнене в тому, що незабаром надійдуть нові запаси матеріальних засобів", додають в огляді.

Експерти припускають, що окупанти, ймовірно, активізують:

  • наступальні операції,
  • ракетні удари і удари з безпілотників протягом наступних тижнів..

Крім того, російські війська до прибуття обіцяної західної допомоги у сфері безпеки продовжують, а в деяких районах інтенсифікували наступальні операції, ймовірно, щоб скористатися:

  • аномально сухими весняними умовами,
  • постійним дефіцитом українських матеріальних засобів.

Разом з тим, вказують фахівці, російські війська досягли лише тактичних успіхів за останні 6 місяців погіршення ситуації в Україні і навряд чи зможуть досягти прориву, який би зруйнував лінію фронту.

Проте загарбники все ще можуть досягти оперативно значущих успіхів протягом найближчих тижнів, віддаючи перевагу тим ділянкам фронту, де українська оборона виглядає відносно нестабільною. Зокрема, на захід від Авдіївки, або ділянкам фронту, де російські війська знаходяться в межах досяжності оперативно значущих цілей, як, наприклад, біля Часового Яру.

До червня 2024 року Україна, ймовірно, перебуватиме в значно кращій оперативній позиції, незважаючи на затримки з прибуттям американської безпекової допомоги на фронт.

Тому російське військове командування, ймовірно, розгляне можливість внесення суттєвих змін до широкомасштабної наступальної операції, яку воно планує розпочати в червні, хоча вона все ж може йти за планом.

Ключові висновки ISW за 20 квітня:.

  • Ймовірне відновлення безпекової допомоги Україні з боку США є важливим поворотним моментом у війні в Україні, але Кремль, Захід і Україна все ще мають прийняти додаткові рішення, які визначатимуть характер і результат бойових дій.
  • Як повідомляється, в ніч з 19 на 20 квітня українські сили здійснили успішні удари з безпілотників по кількох об'єктах енергетичної інфраструктури та паливному сховищу на території Росії.
  • Схоже, що Кремль піддає цензурі вимоги щодо розслідування вбивства колишнього бойовика Донецької так званої "ДНР" на тлі більш широкої тенденції, коли Кремль замовчує або іншим чином цензурує повідомлення, пов'язані з "ДНР", у російському інформаційному просторі.
  • Російські сили нещодавно здійснили підтверджені просування поблизу Часового Яру (на захід від Бахмута) і на північний захід від Авдіївки, а українські сили здійснили підтверджені просування на південь від Кремінної.
  • Українські та російські джерела повідомили, що російські війська використовують 203-мм артилерійські боєприпаси американського виробництва, які росія, можливо, отримала від Ірану.

Нагадаємо, що російська авіація підтримує послідовні й швидкі успіхи росіян на землі, в тому числі поблизу Часового Яру: просування ворога відбувається через деградацію української протиповітряної оборони на фронті.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: