fbpx
Сьогодні
14:59 05 Кві 2024

Україна не отримає запрошення в НАТО на липневому саміті, союзники шукають інший варіант, - ЗМІ

English version here

На ювілейному 75-му саміті лідерів країн НАТО, що відбудеться в липні у Вашингтоні, Україна не почує бажаного офіційного запрошення приєднатися до Альянсу. Проте країни-члени хочуть в інший спосіб продемонструвати, що вони підтримують Україну "в довгостроковій перспективі".

Про це пише New York Times із посиланням на неназваних посадовців НАТО, передає Рубрика.

За даними видання, офіційні особи Альянсу погоджуються, що запрошення України не відбудеться на урочистостях, запланованих у Вашингтоні в липні. У НАТО немає бажання приймати нового члена, який через угоду про колективну безпеку "втягне Альянс у найбільшу сухопутну війну в Європі з 1945 року", пише NYT.

Тому в НАТО шукатимуть "якусь золоту середину, щось ближче до членства, але достатньо м'ясисте, щоб показати, що Альянс підтримує Україну на довгострокову перспективу", зазначили співрозмовники видання.

За словами високопоставлених західних дипломатів, поки що невідомо, що саме це буде.

Як пише NYT, США та Німеччина виступають проти того, щоб запропонувати Україні початок переговорів про членство в НАТО, і хочуть, щоб це питання "було знято зі столу" в липні.

Але вони хочуть надати Україні конкретні зобов'язання, які зможуть виконати.

Торішній саміт

Минулого року на саміті НАТО у Вільнюсі Україну запевнили, що колись вона отримає повноправне членство в Альянсі після того, як вона зробить певні зміни для покращення демократії та безпеки.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пообіцяв, що НАТО запросить Україну приєднатися до Альянсу, "коли союзники погодяться та будуть виконані умови", а процес членства "перейде із двоетапного на одноетапний шлях". Це може означати, що Україну запросять вступити до НАТО без плану дій щодо членства (ПДЧ).

Президент Володимир Зеленський назвав "абсурдною" неготовність НАТО надати Україні запрошення або оголосити терміни набуття членства. Міжнародні партнери розкритикували таку реакцію Зеленського й закликали його "охолонути".

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що після саміту НАТО у Вільнюсі шлях України до вступу в Альянс став "коротшим, але не швидшим".

Варто додати, що Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пропонує створити фонд внесків союзників на суму $100 мільярдів протягом п'яти років для України у межах пакета, який лідери Альянсу мають підписати в липні у Вашингтоні.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: