На вокзалі в Одесі запрацював дитячий простір "Спільно": навіщо це рішення
На Одеському вокзалі 1 квітня розпочав роботу дитячий простір "Спільно" від Укрзалізниці та ЮНІСЕФ. Тут доступні безкоштовні послуги для дозвілля дітей та підтримки їхніх батьків й опікунів.
Про це у Телеграмі повідомляє Укрзалізниця, пише Рубрика.
У чому проблема?
"Для батьків вокзал – це завжди метушня й напруження, а для дитини – очікування пригоди. Тут починається мандрівка. Останні місяці були дуже важкими для наших дітей, вокзали були місцем початку евакуації, тож хочеться, щоб вони знову стали відправною точкою добрих пригод і магнітом для повернення наших родин", – зазначила раніше перша леді Олена Зеленська.
Яке рішення?
Тому На Одеському вокзалі запрацював дитячий простір "Спільно" від Укрзалізниці та ЮНІСЕФ.
"1 квітня точку "Спільно" відкрито на залізничному вокзалі Одеси: це вже пʼяте українське місто, на залізничному вокзалі якого ЮНІСЕФ та Укрзалізниця обладнали дружній для дітей простір, в якому доступні різноманітні безкоштовні послуги з розвитку та дозвілля малечі, а також підтримки їхніх батьків та опікунів", – повідомляє Укрзалізниця.
Як це працює?
За інформацією, загальна площа дитячого простору на вокзалі 145 кв.м.
"Локація має зону для сповивання та грудного вигодовування, зони підзарядки техніки, інтерактивну модель кабіни "Бесарабського експреса" з бізі-бордами, гірку та басейн з кульками, різноманітні іграшки, конструктори, набори для малювання", – додають в Укрзалізниці.
Зазначається, що дитячі зони, які допомагають малюкам зменшити стрес та відчуття тривоги через війну, працюють вже на 5-ти найбільших вокзалах України.
Нагадаємо, у столиці на Центральному вокзалі Київ-Пасажирський ЮНІСЕФ разом з "Укрзалізницею" відкрили найбільший дитячий простір "Спільно".
Олена Зеленська акцентувала на важливості безбар'єрності не тільки в дитячих просторах, а й у всій країні.
"Особливо важливо, що цей простір – безбар'єрний, бо саме в такому дусі має відбудовуватися країна. Ми як суспільство й раніше мали різні потреби та різні перепони. Але після пережитого на війні і в дітей, і в дорослих потреб стане більше. І найперша з них – потреба у комфортному, безстресовому житті. Не лише вокзали – весь простір країни прагнемо зробити зручним і людино- й дитиноцентричним, щоб у наших дітей, які пережили стільки важких моментів, з'явилися нарешті моменти втіхи та радості", – зазначила перша леді.
Також у столиці запрацював простір психоемоційної підтримки "Літокрил" для дітей, які постраждали від війни, який надає безкоштовні психологічні консультації дітям та їхнім батькам й опікунам.