Фото: Олександр Ходосовцев/Facebook
Про це він розповів в інтерв'ю Укрінформу, передає Рубрика.
"Після підриву ГЕС були негативні сценарії розвитку подій. Прогнозували, що коли водосховище висохне, розпочнуться пилові бурі. Враховуючи скиди підприємств Кривого Рогу, очікували, що в повітрі будуть важкі метали. Інший прогноз був про засолення ґрунтів. Третій – про масове поширення інвазійних видів рослин", – зазначив вчений.
Але він підкреслив, що жоден з цих негативних сценаріїв не реалізувався. Тобто, не було пилових бур, не було засолення і немає домінування інвазійних видів.
Домінують аборигени – місцеві рослини.
Він також підкреслив, що ця трагедія трапилася тоді, коли дозріло насіння на деревах верби, яка вузькою канвою оперізує практично все водосховище. І вона стала засівати це водосховище.
Також там, де були водотоки й озера, утворилися болота і з'явилися болотні рослини:
Вчений зазначив, що болотні угруповання практично повністю формуються місцевими видами рослин. Чужорідні види теж є, в тому числі й амброзія, але їх не так багато, принаймні вони не домінують і зростають на більш сухих місцях.
Що відомо про підрив Каховської ГЕС
Після руйнування дамби Каховської ГЕС 6 червня до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживало майже 900 тисяч населення.
Унаслідок руйнування російськими загарбниками Каховської гідроелектростанції, що сталося 6 червня, на контрольованій українським урядом території загинула 31 людина.
Кабінет міністрів та ООН оцінюють розмір збитків від підриву Каховської ГЕС у понад 11 млрд доларів, найбільших прямих збитків завдано енергетичному та житловому секторам.
Нагадаємо, що журналісти Рубрики розбиралися чи можливо пристосуватись до нових реалій без Каховської ГЕС.
Тоді, велика вода після Каховської катастрофи зійшла, проте із наслідками Україна буде розбиратися ще довгі роки. Окрім того, що тисячі тонн сільськогосподарської продукції півдня України було знищено через підтоплення, багато територій залишились без зрошення.
Це неабияк вплине на фермерів правобережжя Херсонщини, які лише в цьому році робили перші спроби оговтатись після окупації, а разом із ними — фермерів Миколаївщини, Дніпропетровщини та Запоріжжя.
Рубрика зібрала аргументи за і проти відновлення зруйнованого росіянами водосховища. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Чи потрібно відновлювати Каховське водосховище: зважуємо за та проти".
Президент Володимир Зеленський заявив, що скоро буде вже пів сотні днів, як кремль ігнорує пропозицію… Читати більше
На Курщині військові Сил спеціальних операцій знищили групу російських морських піхотинців та взяли двох полонених.… Читати більше
Колишній лідер Демократичної партії Лі Чже Мьон у неділю, 27 квітня, переміг на президентських виборах… Читати більше
У Херсоні внаслідок ворожих ударів керованими авіабомбами пошкоджені приватні та багатоквартирні будинки, медичні та освітні… Читати більше
Військові Повітряних сил розповіли, як оператори зенітного ракетного комплексу NASAMS за один протиповітряний бій знищили… Читати більше
Армія росії продовжить вербувати іноземних найманців, щоб для поповнення своїх великих втрат на війні проти… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.